Ana Sayfa / GÜNDEM / “REKABET KURUMU FAALİYETLERİ VE REKABET UZMANLIĞI MESLEĞİ” KONFERANSI DÜZENLENDİ

“REKABET KURUMU FAALİYETLERİ VE REKABET UZMANLIĞI MESLEĞİ” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde “Rekabet Kurumu Faaliyetleri ve Rekabet Uzmanlığı Mesleği” konferansı gerçekleştirildi.

Konferans öncesi merkezi yerleşkedeki İslami İlimler Fakültesi, Nurettin Atmaca Üniversite Camisi, 15 Temmuz Şehitler Spor Salonu ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarını gezen Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer TORLAK, kısa zamanda büyük bir gelişim gösteren üniversitenin, bölgenin parlayan eğitim yuvası olarak örnek oluşturduğunu belirtti.

Kültür ve Kongre Merkezi’nde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Rekabet Kurumu tarafından düzenlenen Rekabet Kurumu Faaliyetleri ve Rekabet Uzmanlığı Mesleği konferansına Vali Musa IŞIN, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer TORLAK, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel ÜNAL ile Prof. Dr. Telat YANIK, Rekabet Kurumu Dış İlişkiler, Eğitim ve Rekabet Savunuculuğu Dairesi Başkanı Ali ARIÖZ ile Rekabet Uzman Yardımcısı İbrahim Hilmi KOÇAK, kamu kurum müdürleri, akademisyenler, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından üniversitenin tanıtım filmi gösteriminin yapıldığı konferansın açılışında konuşan Prof. Dr. İrfan ASLAN, sekizinci yılını dolduran üniversitenin her geçen gün yeniliklere imza atarak büyümeye hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Prof. Dr. ASLAN: “Bilgi güçtür. İnsan ne kadar bilgili olursa o kadar güçlüdür. Üniversitemiz de bugüne kadar bilgiyi güç kabul ederek üniversite kültürünün ilimizde yaygınlaştırılması ve bölge halkımızın bilinçlendirilmesi yönelik aralarında bürokratlar, sanatçılar, iş adamları ve din alimlerinin yer aldığı yüzlerce konuğu öğrenciler ve vatandaşlarımızla bir araya getirdi. Bölgede gerçekleştirilen her aktivitede aktif bir şekilde rol üstlenen üniversitemiz, kapılarını halkımıza açarak bilgiye kaynağında ulaşmalarını sağlamaktadır. Sekiz yıl boyunca sürdürdüğümüz bu anlayışı bundan sonra da devam ettireceğiz” diye konuştu.

Rekabet Kurumu Faaliyetleri ve Rekabet Uzmanlığı Mesleği konferansında bir sunum yapan Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer TORLAK, toplumda rekabet kurumu farkındalığı oluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri konferansların çok verimli geçtiğini söyledi. TORLAK: “Rekabet bilincini gelecek nesillere aktarma amacıyla ‘piyasa, rekabet ve ahlak konularını anlatarak toplumdaki ticari ahlak ve rekabet konusunda bilinç düzeyini daha da artırmayı hedefliyoruz. Böylece toplumumuzda rekabet alanında sağlıklı ilişkiler kurulmasını hedefliyoruz” dedi.

Konferans, Dış İlişkiler, Eğitim ve Rekabet Savunuculuğu Dairesi Başkanı Ali ARIÖZ ile Rekabet Uzman Yardımcısı İbrahim Hilmi KOÇAK’ın yaptığı sunumun ardından gerçekleştirilen plaket takdimi ile sona erdi.

thumbnail_5 thumbnail_8 thumbnail_7 thumbnail_3

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi önünde işçiler bayram sevinci yaşadı

Ağrı Belediyesi’nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın maaşlarına yaptığı bin liralık zammı duyunca, belediye …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.