Ana Sayfa / GÜNDEM / Radikal Demokrasi mitinginde HDP’ye Ağrı’da ilgi yok

Radikal Demokrasi mitinginde HDP’ye Ağrı’da ilgi yok

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, sözlerine şöyle başladı. Bu halkın iradesini görmezden gelen bu iradeyi hiçe sayan hiçbir iktidar hiçbir koalisyon yaşamadı çöktü dedi.
HDP’nin Ağrı'daki Açık otoparta düzenlenen darbelere Karşı Radikal Demokrasi mitinginde konuşan Figen Yüksekdağ, AK Parti, CHP ve MHP'yi eleştirerek, 3 kafadarın 
sarayın eteğinde, etrafında bir araya gelerek kendi kendilerine çalıp oynadıklarını öne sürdü. İktidar ve söz konusu iki muhalefet partisinin sırt sırt’a verdiğini savunan Yüksekdağ AK Parti, CHP ve MHP'nin üçlü bir çözümsüzlük organizasyonu oluşturduğunu savundu.Yüksekdağ, bu 3 partiyi eleştirerek, şunları kaydetti. Üçü bir arada sırtlarını saraya yaslayarak, iktidar paylaşımı, Türkiye'de siyasi rant paylaşımı  peşine düşmüş durumdalar. 6 milyondan fazla yurttaşımızın iradesini hiçe sayıyorlar. Bu halkın iradesini görmezden gelen, bu iradeyi hiçe sayan hiçbir iktidar hiçbir koalisyon yaşamadı, çöktü. Siz de onlardan daha çabuk çökeceksiniz. Bu iktidar darbeye karşı demokrasi şöleni ve gösterileri adı altında 3 partiyi’de yedek lastik olarak etrafında toplayarak kendi iktidarını pekiştirdiğini sanabilir ama AKP saray iktidarı da çatır çatır dağılacak ve onlarla beraber hepsi bir arada gidecek.Anayasa'nın da yapboz tahtasına dönüştürüldüğünü iddia eden Yüksekdağ  üçü bir araya gelmişler yeni bir mini anayasa paketi kendi kafalarına göre bir anayasa yapma derdine düşmüşler. Yapıyorlar bozuyorlar sürekli bozuyorlar yaptıkları ve kurdukları, Türkiye halklarına kazandırdıkları hiçbir hayırlı şey yoktur artık. ifadelerini kullandı.Baskı ve zulüm iktidarını sürdürmek üzerinden politika yapıldığını ileri süren Figen Yüksekdağ şunları kaydetti:Böyle bir zihniyet bir anayasa yapabilir mi milyonların iradesini içermeyen bir zihniyet demokratik bir anayasa yapabilir mi utanmadan, sıkılmadan bizlere Halkların Demokratik Partisini meşru siyaset zemininde çalışmaya davet ediyorlar. Hiç mi utanmanız sıkılmanız yok sizin iktidara da bunu bizlere söyleyen o küçük muhalefete de söylüyorum hiç mi utanma duygunuz kalmadı dedi.

rtaa ywqq q1 tq

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.