Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK’nın Tendürek dağı Diyadin bölge sorumlu Öldürüldü

PKK’nın Tendürek dağı Diyadin bölge sorumlu Öldürüldü

Ağrı Valiliğinden Yapılan açıklamada ” İl Jandarma Komutanlığımızca 11 Mayıs 2017 günü İlimiz Tendürek Dağı bölgesinde tespit edilen noktaya yönelik atak taarruz helikopter kolu ile eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda (9) BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Etkisiz hale getirilen BTÖ mensuplarına ilişkin yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde. Kimliği tespit edilen BTÖ mensuplarından

 Van Özalp Nüfusuna Kayıtlı A. Argeş (K) Ersin Seven isimli BTÖ mensubunun,

(1) Tendürek dağı kuzeyi Diyadin bölge sorumluluğunu yürüttüğü,

(2) Diyadin-Yukarıtütek köyü şehit tepe bölgesinde 11 Nisan 2015 tarihinde meydana gelen (5) personelin yaralandığı ve (5) BTÖ mensubunun etkisiz hale getirildiği çatışma olayına katıldığı.

(3) Doğubayazıt-çaldıran ilçeleri arasındaki Somkaya köyü mevkiinde 07 ağustos 2015 tarihinde meydana gelen (4) sivil vatandaşa ait aracın yakıldığı, İran vatandaşı bir şahsın hayatını kaybettiği ve olaya müdahale etmek üzere bölgeye sevk edilen birlikte görevli J.Uzm.Onb. Muhammet Oruç’un şehit olduğu eyleme iştirak ettiği.

(4) 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 19.00 sıralarında Tendürek dağı kırsalından gelerek Diyadin ilçe merkezinde eş zamanlı olarak ilçe emniyet müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığına BTÖ mensupları tarafından yapılan ve (3) BTÖ mensubunun ölü olarak ele geçirildiği saldırı eylemini yönettiği,

(5) 2016 yaz aylarında Van İli Erciş ilçe merkezinde PKK/KCK terör örgütünün YPS sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü,

(6) Erciş Belediyesi önüne 26 Eylül 2016 tarihinde bombalı araç bırakılması eylemini planladığı (söz konusu araç güvenlik güçleri tarafından fark edilmesi üzerine araç etkisiz hale getirilmiş, maddi ve can kaybı yaşanmamıştır.)

(7) Erciş merkez Latifice Mahallesi muhtarı ve Erciş belediye meclis üyeliğine kayyum olarak atanan Şefik Doğu isimli vatandaşın 16 Ekim 2016 tarihinde hayatını kaybettiği suikast eylemini planladığı ve yönettiği bilgisi elde edilmiştir.”denildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.