Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK nın Mahkeme Olarak Kullandığı Mağaraya Operasyon
Iğdır'da, PKK'nın sözde mahkeme olarak kullandığı mağara imha edildi. Mağarada örgütsel materyallerle eylem yapılacak yerlerin koordinatları ele geçirildi. İHA, 20 Kasım 2015 Cuma

PKK nın Mahkeme Olarak Kullandığı Mağaraya Operasyon

Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, PKK’nın Ağrı Dağı’nda kurduğu sözde mahkeme bölgesine operasyon düzenlendi. Operasyonda, örgüt adına “yargılama” adı altında yasa dışı faaliyet yürütülen mağara, jandarma ekiplerince kullanılamaz hale getirildi.

EYLEM YAPILACAK YERLERİN KOORDİNATLARI ELE GEÇİRİLDİ

Mağara içinde ve çevresinde yargılanan kişilerin dosyaları ve çeşitli yaşam malzemesi ile örgütsel materyallerle eylem yapılacak yerlerin koordinatları ele geçirildi.

ÖRGÜT BÖLGEDEKİ BİRÇOK KİŞİYİ BURADA YARGILAMIŞ Ele geçirilen dokümanlarda, örgütün bölgedeki birçok kişiyi burada yargıladığı, para aldığı ve farklı ceza işlemleri gerçekleştirdiği, ayrıca bu dokümanlar da sözde mahkeme yönetici ve üyelerinin imzaları olduğu tespit edildi.

Örgütsel materyaller İl Jandarma Komutanlığı’na götürülürken, diğer malzemeler yerinde imha edildi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ağrı Merkez ve İlçelerde Kim Ne Kadar Oy Aldı ?

Seçim sonuçları Genel Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları Merkez İlçe Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim SonuçlarıPatnos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir