Ana Sayfa / GÜNDEM / Pişmaniye Festivali Ağrı’da düzenlendi

Pişmaniye Festivali Ağrı’da düzenlendi

Ağrı ve İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen “9. Pişmaniye Festivali” kapsamında, Ağrılı vatandaşlara pişmaniye dağıtıldı.

İzmit Belediye Başkanı Doğan, Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Ağrı’ya her gelişinde büyük ilgi ve sevgiyle karşılandıklarını belirtti.

Doğan, “Gittik Bosna Hersek’te, Viyana’da, Bakü’de ve Makedonya’da yaptık. Dedik ki bu sefer de Ağrı’da yapalım. Ağrı bizim canımız, ciğerimiz. Memleketimizin her tarafı canımız ciğerimiz. Mardin’de aradı, ‘bir daha ki sefere size geliriz’ dedik. Pişmaniyeyi beğenirseniz burada da imalat yapabiliriz. Öğrenmek isteyenlere İzmit’te öğretiriz, yeni bir sektör olabilir. Kocaeli demek Ağrı demek, Diyadin demek İzmit demek.”

Ağrı Valisi Süleyman Elban ise düzenlediği organizasyon dolayısıyla İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.Programda, cadde üzerinde kurulan tezgahlarda hazırlanan pişmaniyeler, halka ikram edilirken Ney dinletisiyle süren program 15 Nisan Spor salonunda semazenlerin yaptığı gösteri ile son buldu.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Liderlik Maçının galibi Ağrı 1970 Spor oldu

Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup 12.Hafta karşılaşmasında Mardin Büyükşehir Belediye Spor´u yenen Ağrı 1970 Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir