Ana Sayfa / GÜNDEM / Pişmaniye Festivali Ağrı’da düzenlendi

Pişmaniye Festivali Ağrı’da düzenlendi

Ağrı ve İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen “9. Pişmaniye Festivali” kapsamında, Ağrılı vatandaşlara pişmaniye dağıtıldı.

İzmit Belediye Başkanı Doğan, Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Ağrı’ya her gelişinde büyük ilgi ve sevgiyle karşılandıklarını belirtti.

Doğan, “Gittik Bosna Hersek’te, Viyana’da, Bakü’de ve Makedonya’da yaptık. Dedik ki bu sefer de Ağrı’da yapalım. Ağrı bizim canımız, ciğerimiz. Memleketimizin her tarafı canımız ciğerimiz. Mardin’de aradı, ‘bir daha ki sefere size geliriz’ dedik. Pişmaniyeyi beğenirseniz burada da imalat yapabiliriz. Öğrenmek isteyenlere İzmit’te öğretiriz, yeni bir sektör olabilir. Kocaeli demek Ağrı demek, Diyadin demek İzmit demek.”

Ağrı Valisi Süleyman Elban ise düzenlediği organizasyon dolayısıyla İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.Programda, cadde üzerinde kurulan tezgahlarda hazırlanan pişmaniyeler, halka ikram edilirken Ney dinletisiyle süren program 15 Nisan Spor salonunda semazenlerin yaptığı gösteri ile son buldu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.