Ana Sayfa / GÜNDEM / Patnos’ta Vergi Dairesi açıldı

Patnos’ta Vergi Dairesi açıldı

Ağrı’nın Patnos İlçesinde yeni kurulan Vergi Dairesi Müdürlüğü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Açılışta konuşan Ağrı Valisi Süleyman Elban, yapılan açılışın Patnos İlçesinin büyüklüğü ve ekonomik gücü ile kıyaslandığında sembolik olduğunu ama bunun bir güzel bir gösterge olduğunu kaydetti.

 

Vergi dairesinin sadece Patnos ilçesine değil, yakın ilçelere de hizmet vereceğini belirten Vali Elban, “Patnos ilçemiz ekonomik anlamda ilerleme kaydediyor. Bölgenin parlayan yıldızı ve cazibe merkezi olmaya aday bir ilçemiz. Burada vergi dairesinin açılması aynı zamanda buranın kendi kabuğunu kırdığını ve ekonomik olarak bir gelişme trendini yakaladığını gösteriyor. Bizim de temennimiz ve umudumuz bu yönde. Patnos ilçemize bu fazlasıyla yakışıyor” diye konuştu.

 

On personelle işe başlayan vergi dairesinin ileride yüzlerce personelle hizmet vermesini arzu ettiklerini dile getiren Vali Elban, bu açılışın farklı alanlarda da hizmetlerin gelmesine vesile olmasını temenni etti.

 

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Lütfi Kocatürk tarafından yapılan dua ile açılış kurdelesi kesildi. Vali Elban, açılış sonrası vergi dairesini gezerek burada verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.

 

Açılış törenine Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Engin Yalçın, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, İl Defterdarı Mehmet Tural, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Gökhan Şahin, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, kurum müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …