Ana Sayfa / GÜNDEM / PATNOS’TA KAYMAKAMLIK PERSONELLERİNE YÖNELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ.

PATNOS’TA KAYMAKAMLIK PERSONELLERİNE YÖNELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 4. ve 17. Maddeleri gereğince 25.05.2016 –26.05.2016 tarihleri arasında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. İlçe Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda, eğitmen İş Güvenliği Uzmanı Mehmet ARICIOĞLU tarafından verilen eğitime Kaymakamlıkta  çalışan personeller katıldı.

Çalışanlara genel iş güvenliği kuralları, kazalardan korunma,  alınacak tedbirler ve daha güvenli bir iş ortamında çalışma gibi konuların yanında iş sağlığı ve güvenliği tanımı, yasal mevzuat ve içerik (İş yasası ve yönetmelikler), iş sağlığı ve güvenliğinde yeni yaklaşımlar ve temel prensipler, iş sağlığı ve güvenliği organizasyonu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda devlet, işveren ve işçilerin görev ve sorumlulukları, kaza nedenlerinin analizi, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki ve cezai sorumluluklar, kişisel koruyucu donanımlar ve kişisel koruyucu donanımların işyerlerinde kullanılması, fiziksel etmenler ve termal konfor şartları gibi konularda bilgi verildi.

Sertifika teslim törenine İlçe Kaymakamı Sayın Engin YALÇIN,  Yazı İşleri Müdürü Sıraç DOĞAN ve Kaymakamlık çalışanları katıldı.


Sohbet havasında geçen törenin ardından İlçe Kaymakamı Sayın Engin YALÇIN, Yazı İşleri Müdürü Sıraç DOĞAN ve İş Güvenliği Uzmanı Mehmet ARICIOĞLU tarafından katılımcılara katılım sertifikaları verildi. 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.