Ana Sayfa / GÜNDEM / Patnos Belediyesi Tarafından Kurulan Hayvan Borsası ve Kesimhane Tesisi Ruhsatlandırıldı

Patnos Belediyesi Tarafından Kurulan Hayvan Borsası ve Kesimhane Tesisi Ruhsatlandırıldı

​5.400 küçükbaş, 720 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip Patnos Belediyesi Hayvan Borsası ve 1000 adet küçükbaş, 200 adet büyükbaş kapasiteli Kesimhane Tesisleri yapılan incelemeler neticesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar yerine getirildiği için ruhsatlandırıldı.

Ruhsat verme törenine Patnos Belediye Başkanı Cem AFŞİN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan ENGİN, Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü Personeli ile Patnos Belediyesi çalışanları katıldı.

Törende konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN; tesiste yer alın hayvan pazarının 5.400 adet küçükbaş, 720 adet büyükbaş hayvan kapasiteli olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Tesisteki önemli bir diğer hizmet alanı büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimhanesinin olmasıdır. Bu kesimhanenin kapasitesi ise günlük 200 adet büyükbaş ve 1000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli kesimhane olmasıdır. Bölgedeki hayvan pazarları ve kesimhaneleri göz önündü bulundurulduğunda tesisinin çok önemli bir hayvancılık tesisi olduğu görülmektedir. Tesisin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Patnos Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan hayvancılık alt yapısını geliştirme projeleri kapsamında Canlı Hayvan Pazarı ve Kesimhane-Et Entegre Tesisleri yapına DAP Projesi ile 2 milyon Tl hibe aktarılmıştır.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …