Ana Sayfa / GÜNDEM / PANSİYONLARDA EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

PANSİYONLARDA EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Ağrı İl Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Pansiyon Benim Gelecek Bizim” projesi kapsamında il genelinde bulunan yatılı bölge okulları ile pansiyonlu okullarda kalan öğrencilere yönelik konferans, seminer ve eğitim faaliyetleri başladı.

Ağrı İl Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “Pansiyon Benim Gelecek Bizim” projesi kapsamında il genelinde bulunan yatılı bölge okulları ile pansiyonlu okullarda kalan öğrencilere yönelik sevgi, saygı, özgüven, yardımlaşma ve dayanışma, doğruluk, adil olma, temizlik, vefa, çalışkanlık, dürüstlük, paylaşımcı olma, empati ve sağlık konularında doktor, akademisyen, yönetici ve öğretmenlerden oluşan ekip tarafından belirlenen program çerçevesinde konferans, seminer ve eğitim faaliyetleri başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde; paydaş kurumlar olan İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği ile başlatılan proje kapsamında il genelinde bulunan yatılı bölge okulları ile pansiyonlu okullarda kalan öğrencilere yönelik eğitim seminerlerinin 2017-2018 eğitim öğretim yılsonuna kadar süreceği belirtildi. Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, “Projeyle ilimizdeki tüm okul ve pansiyonlarda; öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri kazanmalarını sağlamak, öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklar ve yasal olmayan çevrelerden uzak tutmak, derslerinde başarılı dini bilgileri doğru kaynaklardan öğrenmiş, geleceğe güvenle bakan genç bir nesil yetiştirmek amacıyla yıl boyunca periyodik aralıklarla düzenli olarak pansiyon ve okullarımızda öğrencilerimizin katılımlarıyla seminer, konferans ve sohbetler düzenlemesi planlanmaktadır”dedi.

İlimizdeki pansiyonlu okullarda kalan öğrencilerin daha iyi bir vatandaş olarak yetişmelerini sağlamanın temel hedefleri olduğunu ifade eden Turan, “Amacımız öğrencilerimizin vatanına ve devletine bağlı, dini ve ahlaki değerleri özümsemiş insanlar olarak yetişmelerini sağlamaktır. Öğrencilerimizi toplumsal hayata hazırlamak amacıyla sosyal, ahlaki ve manevi değerleri kazandırmaktır. Bu çerçevede öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri özümsemiş, toplumsal değerleri içselleştirmiş; her yönden gelişimini tamamlamış sağlıklı, tam donanımlı bireyler olarak devletimize ve topluma kazandırmak istiyoruz. İçinde yaşadığımız toplumu ve dünyayı tehdit eden risk ve sorunların çözümünde; toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerimiz temel referanslarımızdır” ifadelerini kullandı.

Projenin kapsamını da anlatan Turan, “Ağrı merkez ve tüm ilçelerdeki 14 YİBO ve 34 lise bünyesinde bulunan pansiyonlu öğrencilerimizin tamamı hedef kitlemizdir.. Eğitim-öğretimin her aşamasında öğrencilerimizin yanında olmak istiyoruz. Çocuklarımızı kötü ortamlardan ve her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak birinci önceliğimizdir. Her türlü sorun ve sıkıntılarında yanlarındayız. Proje koordinatörü Ensari Özbalık’tır.  Sorunlarını ve pansiyonlarla ilgili sıkıntılarını proje ekibine ve bize iletebilirler. Ben ve tüm milli eğitim camiası çocuklarımızın daha iyi şartlarda okuması için elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız. Herşey yarınımız olan gençlerimiz içindir” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …