Ana Sayfa / GÜNDEM / Özel Yaşam Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı.

Özel Yaşam Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı.

Özel Yaşam Hastanesi’nde gerçeği aratmayan bir yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Ağrı Belediyesi İtfaiye ekipleri ile gerçekleştirilen yangın tahliye tatbikatı, hastanenin Bakım Servisi ve acil serviste gerçekleştirildi. Bir yandan söndürme işlemi yapılırken, Hastane müdürü Deniz Budak ve İş güvenliği uzmanı Emrullah Arslan’ın tahliye komutunu vermesiyle, uyarıyı alan önceden belirlenmiş personel ve görevliler olay yerine gelerek tahliye işlemine başladı. Hem görevli personel hem de itfaiye ekipleri tarafından o anda orada bulunan kişilerin, hasta tahliyesini kolaylaştıran ve tahliye ve söndürme işlemi kusursuzca gerçekleştirildi.

Hastane müdürü Deniz Budak tatbikat sonrası yaptığı açıklamada ” Bugün burada hizmet ve kalite standartları çerçevesinde yangın tatbikatımızı başarıyla gerçekleştirdik. Amacımız olası bir doğal afette neler yapabliriz diye buna dikkat çekmek. Bunun yanı sıra hastalarımız ve personelimizi bilinçlendirmek istedik. Tatbikatta emeği geçenlere ve bu konuda duyarlı olan herkese teşekkür ediyoruz.”dedi.

İş Güvenliği Uzmanı Emrullah Arslan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ” Bilindiği gibi iş sağlığı ve güvenliğinde temel amaç, çalışanların sağlığına zarar verebilecek risk oluşturan hususların önceden belirlenerek gereken önlemlerin alınması rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanması iş kazaları ve meslek hastalarına karşı çalışanların ruhsal ve bedensel sağlıklarının korunmasıdır. Özel Yaşam hastanesi kurulduğu günden bu yana Haziran 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası ile birlikte İş güvenliği hizmeti almaya başlamıştır. Özel Yaşam hastanesi tarafından yapılan yangın tatbikatının başarılı bir şekilde geçtiğini diyalıg OSGB olarak gözlemledik. Olası bir senaryoda kurum yönetimi ve çalışanlarımızın başarılı olacağına inanıyoruz. Tatbikatta emeği geçen hastane yönetimi ve çalışanlarına itfaiye müdürümüz Akın bey ve tüm çalışanlarına emniyet güçlerimiz ve değerli bası mensubu arkadaşlara teşekkür ederiz. Başta Özel Yaşam Hastanesi olmak üzere, Ağrı ilimiz ve tüm Türkiye’de kazasız, sağlıklı ve güvenli bir yaşam olmasını temenni ediyorum. Her güzel şeyin insan için olması gerektiğini bir kez daha hatırlatır. Kazasız günler dilerim.”dedi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …