Ana Sayfa / GÜNDEM / Özel İdare’den büyük proje: Köy içleri çamurdan temizlenecek

Özel İdare’den büyük proje: Köy içleri çamurdan temizlenecek

Özel İdare’den büyük proje: Köy içleri çamurdan temizlenecek

İl Özel İdaresi, köy içlerini çamurdan ve tozdan temizlemek için Parke Üretim Tesisi kuruyor. İnşaat yapımının sona gelindiği parke üretim tesisi yakın zamanda üretime başlayacak.

Yaklaşık bin metrekare alan üzerine kurulan parke üretim tesisi, günlük ortalama 850 metrekare parke üretecek. Özel İdare’nin bütçesiyle yapılan parke üretim tesisi, otomatik seri üretim yaparak yılda yaklaşık 150 bin metrekare alana parke imalatı yapacak.

Proje sayesinde köy içleri temiz ve çamurdan kurtarılacak. Kırsal altyapı projeleriyle hayatı kolaylaştırdıklarını ifade eden Özel İdare Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, “Parke üretim tesisimizin yapım işi devam ediyor. İnşaat kısmında sona yaklaştık. Üreteceğimiz parke taşları ile köylerimizin içi ve çehresi değişecek. Köylerimizdeki en büyük sıkıntı olan çamur ve kir ortadan kaldırılmış olacak. Köylerimiz daha estetik bir görünüm kazanmasının yanında, temiz alana sahip olacak. Ayrıca kendi parkemizi, kendi tesisimizde üreteceğimiz için çok mutluyuz. Çünkü bu durum hizmet hızını ve zaman tasarrufu noktasında da büyük kolaylıklar sağlayacak” dedi.

Full otomatik olan parke üretim tesisi kilitli ya da kilitsiz parke taşlarını seri üretebilecek. Ayrıca tesis, hidrolik sistem orta basınçlı hidrolik valflerle donatılmış olup 6 adet hidrolik pompa ile beslenecek. İstenildiğinde ikiden fazla pompanın debisi aynı silindire gönderilerek üretim maksimum debiye çıkarılabilecek.

 

thumbnail_1a img-20161003-wa0015 img-20161003-wa0016

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.