Ana Sayfa / GÜNDEM / Okullarda Yeterli Ve Dengeli Beslenme Eğitimi Yapıldı.

Okullarda Yeterli Ve Dengeli Beslenme Eğitimi Yapıldı.

Tarım İl Müdürlüğü Eğitim Programı kapsamında ilkokul çocuklarına; tüm besin gruplarının tüketilmesi alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitim düzenlendi.

Düzenlenen Eğitim Şehit Hikmet Koman ve Şeyh Edebali İlk Öğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerine verildi.

Eğitimde; et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, sebze ve meyveler ile tahıl grubunun yeterli ve dengeli beslenmedeki önemine vurgu yapıldı.

Yapılan Eğitim İle İlgili Konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Kenan ENGİN; “Yeterli ve dengeli beslenme; vücudun büyümesi ve gelişmesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli ve dengeli miktarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasıdır. Beslenme konusunda daima dengeli olmak ruh ve beden sağlığı için çok önemlidir” dedi.

İl Müdürlüğü; sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için okullarda yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler düzenlemeye devam edecektir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …