Ana Sayfa / GÜNDEM / NİKE HALI SAHA LİGİ BAŞLADI

NİKE HALI SAHA LİGİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 81 ilde ortaklaşa düzenlenen Nike Halı Saha Futbol Ligi Ağrı’da başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike'ın Türkiye'de spor kültürünün oluşması ve geliştirilmesi amacıyla organize ettikleri Nike Halı Saha Ligi'nin startı verildi. 15-18 yaş arasındaki lise öğrencilerinin katıldığı turnuva 7 gün sürecek. Bayındır Spor Tesisleri Halı sahasında gerçekleşecek Nike halı saha liginde; 6 as 2 yedek oyuncudan oluşan takımlar, 15 dakikalık 2 devre halinde oynayacak. Beraberlik durumunda seri penaltı atışlarına geçilecek. Nike Halı Saha Liginde birinci olan takım önce bölgelere orada başarılı olursa finallerde Ağrı’yı temsil etme hakkını elde edecek.

AÇILIŞ MAÇINDA FARKLI GALİBİYET

11 takımın mücadele edeceği Nike Halı Saha Ligi açılış maçı Anadolu Cumhuriyet Lisesi ile Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi arasında oynandı. Müsabaka öncesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için bir dakika saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu. Müsabakayı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi 8-0 kazandı.

Açılış müsabakasını Spor Şube Müdürü Yusuf Öner, Nike Halı  Saha Sorumlusu Halit Çelen, İl Müdürlüğü personeli, Okul öğretmenleri ve öğrenciler izledi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.