Ana Sayfa / GÜNDEM / Mustazaflar Cemiyeti Ağrı şubesi tarafından aşure etkinliği düzenledi.

Mustazaflar Cemiyeti Ağrı şubesi tarafından aşure etkinliği düzenledi.

Muharrem ayının 10’uncu gününde yaşanılan Kerbela olayının yıl dönümünde Ağrı’da “Hz. Hüseyin’in Şehadeti” temalı bir etkinlik tertip edildi.

Mustazaflar cemiyetikonferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar katıldı. Saat 20.00’de Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, okunan ilahiler ve ardından sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Etkinlikte konuşan Araştırmacı Suat Çelik, Hz. Hüseyin’i Kerbela’ya getiren nedenin vahyin ekseninde olan dinin mecrasından çıkmış saltanat ve diktatörlüğe doğru ilerleyen bir yönetim anlayışı olduğunu aktardı.

“Kendi zalimlerimizi görmüyoruz, başkalarının zalimlerini çok rahat görebiliyoruz”

İslam ümmetinin zalimleri iyi tanımadığı için zalim yöneticiler tarafından yönetildiğini belirten Çelik, “Bugün İslam ümmetinin içinden çıkamadığı darboğaz zalimleri iyi tanıyamadığı içindir. Kendi zalimlerimizi görmüyoruz, başkalarının zalimlerini çok rahat görebiliyoruz. Oysa zalimlerle, hakka riayet etmeyenlerle mücadele Müslümanın şiarıdır. Her tarafta zulme uğrayan biziz, ağlayan ve gözyaşı döken biziz, kanı akıtılan, namusu çiğnenen biziz. O gün Hz. Hüseyin’e sahip çıkmış olsaydık, bugün bunlar olmayacaktı. O zulüm, saltanat rejimleri meşrulaşmayacaktı.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından katılımcılara aşure yemeğinin ikram edilmesiyle program son buldu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …