Ana Sayfa / GÜNDEM / Murat Hançer Yazdı ; Sağlıkta Halimiz Ne Olacak?

Murat Hançer Yazdı ; Sağlıkta Halimiz Ne Olacak?

Evet sevgili okurlarım, sağlıkta halimiz ne olacak ?  Bize sahip çıkan olmayacak mı ?

20 veya 30 kişi rahmetli oldu. Rahmetli olanlarda bir şey dikkatimi çekti rahmetli olanların hemen hemen hepsi de ya Kanser yada Kalp krizi bunun nedenleri nelerdir ?

Başta Sağlıkta Ağrı’nın kötü oluşu daha sonra halkın bilgisiz oluşu, halkı bilgilendirmek lazım ne yazık ki hiçbir bilgilendirme yok. Ağrı’da Sağlıkçı kardeşlerimden bir ricam var, ayda bir defaya mahsus Kalp Krizi ve Kanser için halkı bilgilendirici bir konferans ve benzeri toplantılar yapın insanlar Van veya Erzurum yollarında ölüyorlar, bu bizim kaderimiz değil buna bir an önce yetkililerin dur demesi lazım. Bakınız her yerde olduğu gibi Ağrı’da da Aile Hekimliği var ama boş, neden ? Aile hekimliği demek aile fertlerinin tüm hastalıklarını takip etmek onların hastalıklarını tedavi etmektir. Ne yazık ki oda bizim Ağrı’da yok çünkü gelen doktorlar nedense üç ay veya en fazla bir yıl kalıyorlar o zaman aile kimliği boşuna üç ayda benim hastalığımı nasıl anlayacak nasıl tedavi edecek. Sağlık Bakanlığı ya bir kanun çıkaracak kanunda dört yıl hangi ildeyse o il dışında bir yerde çalışmayacak böyle bir kanun olsa ancak biz doktor yüzü göreceğiz, yoksa bu böyle devam eder geçenlerde Sayın Sağlık Bakanımız Ağrı’ya gelmişti. hatta ben kendisiyle canlı yayın ve röportaj yaptım oda aşağıdaki videolardaki konuşmasıyla bizlere söz vermişti. Ağrı’nın doktor sıkıntısını gidereceğiz Vekilimizle beraber söz vermişti ne yazıkki şu ana kadar hiçbiri gerçekleşmedi. Bu halk yine yollarda ölmeye devam ediyor. Sahipsiz memleket dedikleri bu olsa gerek gelip Ağrı’da telefonlarıyla resim çekip sosyal medyada bu kadar yeri ziyaret ettim demeyle bu işler olmuyor. Bizleri ziyaret etmeyin istemiyoruz biz hizmet istiyoruz biz DOKTOR istiyoruz Anjiyo ünitesi malzemeleri var yapacak kardiyoloji DOKTORLARI yok Ağrı’da sağlık alanında büyük sıkıntılar var. Geçenlerde bir Nöroloji DOKTORU’da daha fazla hastaya bakmam diye istifa etmiş dediler evet doktor bir tane olursa koca Ağrı’da buda gider elbette.

Her yerde bütün branşlarda onlarca belki daha fazla doktor varken Ağrı’da neden 1 veya 2 tane oluyor Ağrı’nın sahipsiz olduğundan ve Ağrı’da sağlıktaki yöneticilerin sağlığı iyi yönetemedikleridir bol keseden ortalıkta dolaşarak bir şeyler yapıyorum herkes görsün de sonrası boş, bugüne kadar yaptıklarınız ortada hastanede temizlik yok o güzelim binayı Devletimiz yaptı halkına yarasın diye ortada üç beş kişi yararlansın diye değil. Ağrı devlet hastanesinde devletimiz her şeyini eksiksiz yerine getirdi, örneğin her Anjiyo ünitesinin her türlü aleti var yapan olmadığı gibi yönetici dediğin yerinde oturmaz sahayı inceler halkı dinler eksiklerini belirler ve gider ama biz de bunları yapan yönetici siyasetçi yok !!

Sosyal medyada paylaşım yapan çooooooooooooook vesselam…..

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan müjdeyi verdi ; Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Başkan Sayan müjdeyi verdi, Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.