Murat Hançer Yazdı ; Ağrı’da siyaset Öyle mi? Böyle mi ? Siz yorum yapın…

Murat Hançer Yazdı ; Ağrı’da siyaset Öyle mi? Böyle mi ? Siz yorum yapın…

ABONE OL
31 Ağustos 2022 21:58
Murat Hançer Yazdı ; Ağrı’da siyaset Öyle mi? Böyle mi ? Siz yorum yapın…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evet sevgili okurlarım, size biraz Ağrı’da ki siyasetten bahsetmek istiyorum. Bundan önce Ağrı’daki ekonomik sıkıntılardan biraz bahsedelim, yaptığım araştırmalarda Ağrı’da beş esnaftan üçü sıkıntılı, bankalara borçlu. Yani borç batağından, borçtan gümledi, gümleyecek diyebiliriz. Bununla ilgili bazı tedbirler şart.
Siyasete gelelim, tabi bu yazdığımız yazıda hiçbir siyasetçi veya kişileri örnek vermiyoruz. Yıllardır Ağrı’da yapılan siyaset nasıldır ? Hem bir yazı yazalım hemde anket şeklinde olsun halkın görüşlerini alalım dedik.
1- Ağrı’da siyaset bencil bir şekilde yapılıyor, Ağrı’da yapılan siyaset tam olarak şöyle ; Batıda yaşa ama Ağrı’da söz sahibi ol, Seçil, Halkı unut, Seçil kendine çalış, Seçil köşeyi dön. Seçil, Ağrı’dan banane diyip kendine çalış. Nasıl olsa ağzımla kuşta tutsam, deki bir daha siyaset yapamayacağım mantıkıyla bir defaya mahsus seçildim, Seçil, akrabalarım varken başkasından banane. Seçil ne kadar devletin arsası varsa tapuyu al imara aç. Seçil hiç Ağrı’ya uğrama. Seçil insanlar beni ilgilendirmez beni ben bağlarım. Seçil kendi aşiretine çalış. Seçil insanlara tepeden bak bu yükselişin birde inişi var bazen öyle oluyor ki memlekette bile kalınmaz.

2 – Birde siyasetçi var, seçildimi halkıyla beraber, iç içe istişare ederek onların isteklerine cevap verir. Birde siyasetçi var kendinden evvel devletini düşünür, birde siyasetçi var memleketine fabrikalar getirir. Memleket sevdalısı siyasetçi olur o zaman hizmetten başka bir şey düşünmez. Halkı onu gördümü ayaklanır, onu başında taşır, halka hizmeti hakka hizmet gibi görür ve uygular. sevilir sevilir sevilir aslında yazacak çok şey var ama yazılmıyor.

İlimizde son zamanlarda siyaset çok konuşulmaya başlandı. Kimisi razı kimisi razı değil tabi buda bir gerçek ki şuanda Türkiye’de %52 gibi büyük bir oy potansiyeline sahip bir parti var oda Ak Parti’dir.
Halkın beklentisi nedir? Burası Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Dünyanın büyük devletlerinden biridir. Bunu da herkesin bilmesinde bir fayda vardır diye düşünüyorum. Şimdi herkeste bir bayrak ve vatan sevgisi almış başını gidiyor, çok şükür inanın sevincimizden uçuyoruz. Eskiden Bayrağa ve Vatana düşman olan insanlar şimdi sarılmışlar. Bunları görüyoruz ve biliyoruz, şimdi gelelim Ankara AK Parti genel merkezinden gelip sadece belli kişilerle görüşüp yiyip, içip, harcırahını alıp, Ağrı tamam diye bir rapor yazıp gidiyorlar.
Bakın kardeşim bu işler böyle olmaz eğer bu tür insanlarda Allah korkusu varsa bu partinin büyümesini gelişmesini istiyorsanız bu işleri böyle yaparsınız ; AK Partili olmayıp AK Partiye çalışan insanlar var, ben bunları çok iyi tanıyorum adamlar alternatif yok mecburen veriyoruz diyorlar. Bu oylar böyle geliyor, bu oylar sevgili Cumhurbaşkanımız Dünya liderimiz sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın oylarıdır. Buda böyle biline hiç kimse kendine mal etmesin. Ankara’dan gelen saygıdeğer büyüğümüz, siz bu memleketin il koordinatörüsünüz. Partinin gelişmesi için araştırıyorsanız eğer beni yönetimime, ilçe başkanlarıma veya beni AK Parti yönetimine sorma beni oy veren halka sor, gazetecilere sor, esnafa sor ve beni sorarken de ben senin yanında olmayayım yalnız git, oda olmazsa al iki tane devletimizin sivil polisini in sahaya iki üç gün kalıyorsun nasıl olsa, caddelerde sokaklarda birkaç köyde vatandaşlara ayrı ayrı sor ki sana gerçek cevaplar versinler, seni yanıltmasınlar ki sende rapor vereceğin yere raporunu gönül rahatlığıyla veresin. Bu milletin hakkı ağırdır, Ankara’dan gelen efendi herkese saygılarımla.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r
Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi