Ana Sayfa / GÜNDEM / Murat Hançer Yazdı ; 15 Temmuz’dan bu güne !

Murat Hançer Yazdı ; 15 Temmuz’dan bu güne !

Evet Sevgili Okurlarım tam bir yıl geçti, o kara gecenin ardından… 15 Temmuz Türkiye’nin üzerinde oynanan kara bulutların son noktaya ulaştığı gün oldu. Bir anda ne olduğu anlaşılmayan bir 15 Temmuz gecesi, bütün dünyanın pür dikkat ülkemize yöneldiği, özellikle Avrupa Ülkelerinin tilki gibi beklediği bir kara gece.

Onlara destek veren içimizdeki hainler, yani FETÖ/PDY terör örgütünün içimizde yapılanan unsurları,  darbeciler mi ?  Vatan hainleri mi ? Kancıklar mı ? Artık ne anlarsanız anlayın. Herkes köpek gibi TÜRKİYE’min yok olmasını, Tarih olmasını bekleyen soysuzlar ; Şunu bilin ki sizlerin bir hesabı varsa kurban olduğum ALLAH’ında bir hesabı vardır !

Kara  15 Temmuz soysuzların beklentisi olmadı ve başlarına yıkıldı. Türkiye nasıl dik duruşunu

Gösterdiyse,  AĞRI’mda  öyle durdu, direndi son gününe kadar direndi. O gecenin ilerleyen saatlerinde darbeci denen it soylarını hüsrana uğrattı. 15 Temmuzda 248 Vatan Evladını Şehit verdik 2193 Vatandaşımızda Gazi oldu.

Şunu bilin ki değil darbe, biz tek bir vatan evladı dahi kalsak kanımızın son damlasına kadar bu vatan toprağını, it soylarına vermeyiz ! Biz 80 milyon Türk Evladı her zaman ölmeye hazırız.

Gelelim 15 Temmuzdan bu zamana kadar neler değişti, neler yaşadık ?

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı 22.00 civarında telefona cevap verdiğimde Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül’dü. Telefona cevap verdiğimde heyecanlı bir şekilde Murat abi nerdesin diye sorduğunda, evdeyim uyuyorum diye cevapladım uyuma zamanımı Türkiye’de Darbe oluyor, diyince koştum salona gerçekten İstanbul’da boğaz köprüsünün iki tarafıda kapatılmış. İşte o zaman anladım ki asker darbe girişiminde. Başkan nerdesin dediğimde abi Parti binasına gidiyorum, dedi. Bende fotograf makinalarımı ve telefonumu aldım ev halkıyla vedalaşarak çıktım. Caddeler boş ve sesiz ben koşar adım gidiyordum, fakat içimde bir şeyler kopuyor. Ak Parti binasına vardığımda merkez ilçe başkanı Latif Birgül ve yönetimi görevlerinin başında genel merkezden gelecek emirlere göre hareket edeceklerini belirtiller. Tabi bende gazeteciliğimi konuşturarak Ağrı Ak Parti Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi Görevinin başında diye haber yaptım bile, tam bir sessizlik çökmüştü ki bir telefon gelmesiyle o  sessizlik bozuldu.  İl Emniyet Müdürümüz Metin Tugay Karabulak, Reisin Emridir Valilik binası önünde toplanacak, herkesi arayın diye. Bir telefon sonrası herkes bir anda başkana bakarak ne yapmamız gerek diye söylenirken Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül şöyle dedi. Evet arkadaşlar Reis ne derse onu yapacağız şimdilik diyerek , Valiliğe yürünmeye başlandı. Aşağı indiğimizde 20 kadar kişi vardı. Öğretmenevi önünde yüzlerce insan katıldı, Dörtyol, Abide derken bir anda binlerce insan oldu. Tabi bu arada ben en önde fotoğraf çekerken arkamdan gelenlerle beraber slogan atarak yürüyoruz o yürüyüşe katılan var, katılmayan var.  Valiliğe geldiğimizde insanlar binlerce, kimbilir belkide onbinlerce insan vardı hele içlerinden biri vardi ki Baba Valimiz Musa Işın. O konuşmasını halkın önünde Fetö denen itlere yüreğiniz yetiyorsa gelin alın, ben buradayım haysiyetsiz ve Şerefsizler diyerek insanları çoşturması bir başkaydı. Valimizde, Emniyet Müdürümüzde ve gerçek bayrağını Vatanını seven Halkımızın o duruşu ki bir başkaydı. Kalkışma yavaş yavaş Vatan hainlerinin yakalanması sonrası bazı insanların nedense hep önümüze çıkarak Bayrakla bizide çekin bizide çekin demesi. Sonradan kafamda soru işareti yaratmıştı sonradan anladımki bunlardan bazıları Fetö denen it sürülerindenmiş ilk zamanlar Valilik önünde bayrak alarak gelip orada poz  vermeye başladılar. Bu hainler bu şerefsizler bu namusuzlar bu vatan ve bayrak düşmanlarının şunu unutmamaları gerekir. Burası 80 milyonun yaşadığı TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’dir. Üç beş çapulcu ile darbe yapılacak ve yıkılacak Ülke değiliz, Dış Ülkelerin ve onların itlerininde unutamayacağı bir ders aldığı Kara  15 Temmuz bu Ülke Üç Beş Çapulcu ile darbe yapılacak ve yıkılacak bir Ülke değil buda bu it soylarına küpe olsun Vesselam…

 

Murat Hançer’in 2 Ağustos 2016 Tarihli Darbe Yazısı ; https://www.agrihabergazetesi.net/gundem/murat-hancer-yazdi-darbe.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.