Ana Sayfa / GÜNDEM / Murat Hançer Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı.

Murat Hançer Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı.

Murat Hançer Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı.”Tarihin her evresinde düşman işgaline direnen Türk milleti, birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinden birini de Ağrı’da sergilemiş, 15 Nisan 1918 tarihinde Ağrı, Ağrılılar ve 3. Ordu birliklerinin kahraman mücadelesi sonucu düşman işgalinden kurtulmuştur. Ağrı, 1915 yılında Rus silahlı güçlerinin işgaline uğrayan Ağrı’da milletimiz daha sonra Ermeni çeteleri tarafından büyük katliamlara göğüs germiş ve muhteşem bir kurtuluş destanı yazmıştır. Düşmana karşı cesaretimizin zirve yaptığı yerlerden biri de Ağrı Dağı’nın yamaçları olmuştur. Ağrı’nın işgalden kurtuluşu, şanlı tarihimizde sonsuza değin hatırlanacak yerini almış, bunun yanı sıra insanlarımıza yapılan işkenceler ve katliamlar, bu vahşeti yaşayan büyüklerimiz tarafından anlatılan gerçeklerle hafızalarımıza kazınmıştır.
Ağrı’da düşmanın açtığı yaralar sarılsa da acılarımız hiçbir zaman unutulmayacak ve unutturulmayacaktır. Tıpkı Iğdır’da, Kars’ta, Erzurum’da, Van’da olduğu gibi Ağrı’da da zulme boyun eğmeden, imkansızlıklar içerisinde işgalci çetelerle çarpışan atalarımız sayesinde, Türkiyemizin en yüksek dağının adını “Ararat” olarak değiştirmeye güçleri yetmemiş, bu milli varlığımızın adı “Ağrı Dağı” olarak kalmaya devam etmiştir. Ağrı Dağı’nda gözü olanların, Ağrı’nın birliğine kastedenlerin hepsine önerimiz, Türk milletinin yıllar önceki kahramanca mücadelesini göz ardı etmemelerdir.
Bilinmelidir ki, Ağrı tehdit altına girerse tüm Türkiye nasıl geçmişimizde bir araya geldiyse bir kez daha aynı birlikteliği sergileyecek, düşman kim olursa olsun karşısında Ağrı Dağı gibi dimdik duracaktır. Bu fikir ve hislerimizle, Ağrımızın düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan 15 Nisan 1918’in 98. yıldönümünü yürekten kutluyor, vatan savunmasında hayatını kaybeden ecdadımızın mekanının cennet, ruhunun şad olmasını diliyoruz.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …