Ana Sayfa / GÜNDEM / Minik Esma Hifa Harçlığını İHH’ya Bağışladı

Minik Esma Hifa Harçlığını İHH’ya Bağışladı

Minik Esma Hifa Harçlığını İHH’ya Bağışladı

 

Minik Esma Hifa ÖZER kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını yetim ve ihtiyaç sahiplerine bayramlık kıyafet alınması için Ağrı İHH İnsani Yardım Derneğine bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.

Anne ve Babası ile beraber kumbarasını teslim eden minik Esma, böylece Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği’nin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar yararına başlattığı “İyiliğiniz Bayram Olsun” projesine kumbarasıyla destek vermiş oldu.

Esma Hifa’nın dernek yetkilileri tarafından açılan kumbarasında 388 lira çıktı. Minik Esma bağışını Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin’e teslim etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ağrı İHH başkanı Kerem Engin; “Minik kızımızın iyiliğe sahip çıkma ve iyiliği yayma konusunda gösterdiği bu güzel davranışı elbette hepimizi çok sevindirdi. Rabbim evlatlarını böylesine güzel bir bilinçle yetiştiren minik Esma’mızın anne ve babasından razı olsun. İnşallah Esma hem ailesine ve hem de topluma çok faydalı bir insan olacak. İnsanlığı içinde bulunduğu bu kötü gidişattan ancak etrafındaki mağdur insanlarla yardımlaşma ve dayanışma içinde olan böylesine temiz fıtratlı nesiller kurtaracaktır. “diye konuşan. Engin” Hamdolsun kıymetli hayırseverlerin desteğiyle ve böyle güzel yürekli insanlarımızın bağışlarıyla bu yıl Kurban Bayramı öncesinde şu ana kadar 50den fazla kardeşimize bayramlık kıyafet hediye ettik. İnşallah bu sayı her geçen yıl artarak devam edecek. Kurban bayramımızın başta İslam alemi olmak üzere tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. Herkese hayırlı bayramlar diliyoruz.” Dedi.

Bu güzel davranışı ile takdir toplayan Esma Hifa’ya Ağrı İHH tarafından “İyilik Belgesi” takdim edildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.