Ana Sayfa / GÜNDEM / Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun Ana Sınıfı öğretmenleriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun Ana Sınıfı öğretmenleriyle bir araya geldi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, il merkezine bağlı köy okullarında görev yapan anasınıfı öğretmenleriyle bir araya geldi.

Atatürk Anaokulu’nda il merkezine bağlı köy okullarında görev yapan anasınıfı öğretmenleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, anasınıfı öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi. Anasınıfı öğretmenleriyle bir süre sohbet eden Dursun, okul öncesi eğitimde bir çocuğun hayata ilk adımını attığını belirtti.  Amaçlarının okul öncesi eğitimin kalitesini artırmak olduğunu ifade eden Dursun, çocukların gelecekte ortaya koyacakları davranışların yüzde 90’ının bu dönemlerde kazanılacağını söyledi.

Bakanlığımızın okul öncesi eğitimi zorunlu hale getirmeyi planladığını kaydeden Dursun, “Öğretmenlerimizin zorunlu eğitim öncesi gerekli alan taramalarını yapmaları ve halkımızı bu konuda bilgilendirmeleri faydalı olacaktır”dedi. 

Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Kutbeddin Kaya'nın da teknik konularda öğretmenleri bilgilendirmesinin ardından Atatürk Anaokulu tarafından köy okullarındaki  anasınıflarına kirtasiye desteğinde bulunuldu.

 

thumbnail_img_2485 thumbnail_img_2481 thumbnail_img_2473 thumbnail_1

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …