Ana Sayfa / GÜNDEM / Mevlüt Bengi’yi Şehit Eden Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Mevlüt Bengi’yi Şehit Eden Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

 İl Jandarma Komutanlığımızca; Ağrı Dağında faaliyet gösteren Bölücü Terör Örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; (1)’i sağ yakalama ve (2)’si ölü olmak üzere toplam (3) Bölücü Terör Örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede icra edilen operasyon neticesinde; (1) adet 5,56 mm M-16 piyade tüfeği, (2) adet 7,62 mm Kalaşnikov piyade tüfeği, (1) adet tabanca, (5) adet el bombası, (10) adet Kaleşnikof şarjörü ve (2) adet M-16 P.Tf. şörjörü, (1) adet güneş paneli, (1) adet dizüstü bilgisayar, (1) adet büyük telsiz, (1) adet küçük telsiz, (30) m. uzunluğunda elektrik kablosu ve çok miktarda erzak, doküman ve tıbbi malzeme ile (2) Bölücü Terör Örgütü mensubunun cesedi ele geçirilmiştir.
  Sağ yakalanan Bölücü Terör Örgütü mensubunun alınan ilk ifadesine göre; cesetlerine ulaşılan  (2) Bölücü Terör Örgütü mensubunun, 26 Haziran 2018 tarihinde Ağrı Dağında meydana gelen Mevlüt BENGİ isimli sivil vatandaşın öldürülme olayının planlayıcısı ve uygulayıcılarından oldukları tespit edilmiştir.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi’nden Çevre Dostu Bez Çanta Dağıtımı

Ağrı Belediyesi tarafından doğa kirliliğine neden olan plastik ve naylon poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla pazarda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.