Ana Sayfa / GÜNDEM / Merkeze alınan Ağrı Valisi : Herkes bilsin ki Musa Işın, görevini layığıyla yapmıştır

Merkeze alınan Ağrı Valisi : Herkes bilsin ki Musa Işın, görevini layığıyla yapmıştır

Merkeze alınan Ağrı Valisi Musa Işın, bir işadamının yaptırdığı caminin açılış töreninde “Herkes bilsin ki Musa Işın, görevini layığıyla yapmıştır. Ağrı halkı şahittir” dedi.

Cumhuriyet Mahallesinde işadamı Kasım Bulan’ın yaptırdığı Dede Murat caminin dün yapılan açılış töreninde, Vali ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan, kurum amirleri ve vatandaşlar hazır bulundu. Dede Murat Camisi Dernek Başkanı Kasım Bulan, 2 bin metrekarelik caminin yapımına destek veren hayırsever vatandaşlara ve manevi desteklerinden dolayı Vali Işın’a teşekkür etti.

Son kararname ile merkez valiliğine alınan Musa Işın, caminin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ağrı’da 2 yıl 4 Ay çalıştım. İzzetim ve şerefimle geldim, izzetim ve şerefimle gidiyorum. Nasıl geldiysem öyle gidiyorum. Herkes bilsin ki Musa Işın görevini layığıyla yapmıştır. Ağrı halkı şahittir. Yatırımlardan tutun, terörle mücadeleye kadar. Belediyeyi devir aldığımızda, hazırladığımız projelere kadar ‘gece gündüz’ demeden çalıştık. Burada göreve başladığımda teröristler şehire gelip berbere tıraş oluyorlardı. İnsanları götürüp sözde mahkemelerde yargılıyorlardı. İnsanları dağlara götürüp mal ve mülklerini ellerinden alıyorlardı. Bu kardeşiniz bunların hiçbirine müsade etmedi. Benim bir tek kaygım vardı. Göreve başladığım gibi lekesiz ve pürüzsüz, buradan ayrılmak. Çok şükür öyle başladım ve izzetimle de şerefimle de ayrılıyorum.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Otobüsü Kaza Yaptı : 1 Ölü 27 Yaralı

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde yolcu otobüsünün kaza yapan tıra çarptıktan sonra devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, …