Ana Sayfa / GÜNDEM / Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Ağrı’da

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Ağrı’da

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: “Direnişin yoğurduğu maziden aldığımız güvenle, yeni ufukların haberini vermek için saflarımızı daha da sıklaştırdık. Bugün hayır diyenler neye hayır dediklerinin farkında bile değiller bu yüzden. Biz Gladyo’yu yerle bir edecek bağımsız iradeyi kayıt altına alacak sisteme evet diyoruz.” 

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşması Ağrı’da gerçekleştirildi. Programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen Ağrı İl Temsilcisi Süleyman Gümüşer, Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ve konfederasyona bağlı sendikaların şube başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Kalkınırsa, İnsanlık Kazanacak

Programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’in millet iradesini koruma derdinde olduğunu ifade etti. İnsanlığın adaletle buluşması için mücadele ettiklerini vurgulayan Yalçın,  “Direnişin yoğurduğu maziden aldığımız güvenle, yeni ufukların haberini vermek için saflarımızı daha da sıklaştırdık. Türkiye kazanırsa, mazlumlar kurtulacak. Türkiye kalkınırsa, insanlık kazanacak, adil bir dünya düzeni yeniden kurulacak” dedi.

16 Nisan Halk Oylaması hakkında da konuşan Yalçın, “Bugün hayır diyenler neye hayır dediklerinin farkında bile değiller bu yüzden. Biz Gladyo’yu yerle bir edecek bağımsız iradeyi kayıt altına alacak sisteme evet diyoruz. Onlar oyun oynayacaktır. Biz yeter ki, aklımızı ihya edip, sakin bir şekilde bu oyunları karşılayıp, kendi oyunumuzu kuralım” diye konuştu.

Emeğin Üzerindeki Prangaları Kırdık

Memur-Sen’in, yerli ve milli duruşuyla emeğin üzerindeki prangaları kırdığını vurgulayan Yalçın, “Şimdi yeni bir dünyaya doğru açılıyoruz. İslam dünyasında da faaliyetler yürütüyoruz. Hem bir sivil toplum hareketi, hem de emek hareketi olarak, başta kendi medeniyet coğrafyamız olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde faaliyet gösteriyoruz. Geldiğimiz nokta bu kardeşlerim. Şimdi yeni bir hamle yapmak zorundayız. Zerreden zirveye yaptığımız yolculuğumuzu, yeni ufuklarla taçlandırmalıyız. 1 milyon 111 bin 111, yeni hedef. Bütün kamu görevlilerini sendikamıza davet ediyoruz. Güçlü Sendika, Güçlü Türkiye idealiyle, hareket ederek, kamu görevlilerinin pastasını büyütme derdindeyiz” dedi.

Yanbaz: Kazanımların Mimarıyız

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise, “Her kurumda her kuruluşta varız. Türkiye’nin en ücra noktalarına kadar örgütlüyüz. Dünyanın neresinde inleyen bir yürek varsa oraya insanlık taşıyoruz. Kazanımların mimarı, sosyal devrimlerin öncüsü, mazlumların hamisi ve Büyük Türkiye idealinin sözcüsü olarak kamu görevlilerinin, milletimizin, Türkiye’nin ve mazlumların konfederasyonu olduk. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır” dedi.

Atmaca: Memur-Sen Hak ve Emeği Önceliyor

Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca ise, “Biz, adaleti ve doğruluğu öncelemeliyiz. Biz Memur-Sen’den önce de sivil toplum kuruluşlarına rastlamıştık, ama Memur-Sen gibi hak ölçülü ve emeği önceleyen bir kuruluşu görmemiştik. Memur-Sen sendikal hayata kazandırdığı soluk çok değerlidir” diye konuştu.

Gökçe’den Memur-Sen’e Teşekkür

Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe de, “Memur-Sen’in dava şuuruna ve duruşuna, kuruluşundan beri şahidim. Bu Anayasa Değişikliği Reformu’nda da Memur-Sen’i yanımızda görmekten dolayı teşekkür ediyoruz. Hep birlikte milli irade için ter akıtıyoruz” dedi.

Gümüşer: Medeniyet Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

Programda Memur-Sen Ağrı İl Temsilcisi Süleyman Gümüşer de bir konuşma yaptı. Gümüşer, “Vesayeti sonlandırmada aktif rol alıyor, sahada geleceğimize sahip çıkıyoruz. Sivilleşme, özgürleşme ve demokratikleşme sürecine katkı sunan, medeniyet değerlerimize sahip çıkan ve inşa yolculuğu başlatan Büyük Memur-Sen ailesinin mensubu olmak noktasında Allah’a ne kadar hamdetsek azdır” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi Varol Esnafla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri i Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.