Ana Sayfa / GÜNDEM / Kuva-i Milliye İlkokulunda Şehit Ömer Halisdemir Unutulmadı

Kuva-i Milliye İlkokulunda Şehit Ömer Halisdemir Unutulmadı

Ağrı Kuva-i Milliye İlkokulunda görev yapan öğretmenler, kendi imkanları ile Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adını taşıyan bir kütüphane kurdu.  

  Ağrı Kuva-i Milliye İlkokulunda bulunan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinin açılış törenine Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Yardımcısı İshak Hasanoğlu, okul müdürü Nurcan Çelik, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğretmenlerle birlikte kütüphanenin açılış kurdelesine kesen İl Milli Eğitim Müdürü Dursun, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesini gezerek, öğrencilerle birlikte bir süre kitap okudu. 

  Kütüphane hakkında gazetecilere açıklama yapan Dursun, “Pilot Z- Sınıf Projesinde yeni atanan bir öğretmenimiz, sınıfını rengarenk boyayarak ve yerleştirdiği görsellerle zenginleştirmiş; atıl bulunan malzemelerden proje ekibindeki öğretmenlerin kendi imkanlarıyla oluşturdukları okuma köşeleri, satranç köşesi, öğrencilerin topraktan ve doğal hayattan kopuk olmaması için saksıda yetiştirdikleri çiçekler ve küçük bir bostanla çocukların bitkinin gelişim aşamalarını bizzat takip etmeleri hedeflenmiştir. Pilot sınıfın başarısı  proje ekibindeki öğretmenlerce düzenli olarak değerlendirilecek ve gerek öğrencilerin sınıflarına karşı geliştirdikleri aidiyet duygusu, gerek okuma kültürlerindeki gelişim, gerek davranış gerekse akademik başarılarından görülen olumlu değişimler neticesinde bu uygulama tüm okullara yaygınlaştırılacaktır. Okulun diğer projesi yine okulun özverili öğretmenlerinin  okulda bulunan atıl malzemelerden devlete hiçbir külfeti olmadan tamamen kendi çabalarıyla oluşturdukları Z- Kütüphane Projesi kapsamında oluşturulan kütüphaneye 15 Temmuz’un simge isimlerinden olan ve çocuklarımızın hafızasında bugünün demokrasi için verilen şehitlerin hiç silinmemesi için Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi adı verilmiştir. Kütüphane çocukların okuma kültürlerinin gelişimi için ve kitap sevgisinin  artması amacıyla cıvıl cıvıl renklendirilmiş bir köşesi şark köşesi şeklinde düzenlenerek sıcak bir ortam oluşturulmuş. Yine proje ekibindeki öğretmenlerin okuldaki atıl malzemelerden adeta marangoz gibi çalışmasıyla yeni raflar oluşturulmuş. Bu güzel kütüphanemizin oluşmasında emeği geçen tüm öğretmenlere tek tek teşekkür ederim” dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Dursun, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

thumbnail_20161103_174213 thumbnail_20161103_174453 thumbnail_20161103_174118 thumbnail_20161103_173646 thumbnail_1

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan müjdeyi verdi ; Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Başkan Sayan müjdeyi verdi, Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da kurulacak …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.