Ana Sayfa / GÜNDEM / Köylerdeki Çiftçiler Bilgilendiriliyor.

Köylerdeki Çiftçiler Bilgilendiriliyor.

Ağrı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli İl ve İlçelere bağlı köylerde çiftçi eğitim çalışmalarına devam ediyor.
Köylerde bulunan camiler, okullar, kahvehaneler ve çiftçi hanelerinde teknik personel tarafından, çiftçilerin doğru bildikleri yanlışları düzelterek daha kaliteli ürün almalarının hedeflendiği eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Ağrı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı Şube Müdürlükleri tarafından, çiftçilere ; hayvan hastalıkları ve hayvan hastalıklarına karşı alınacak tedbirler, üretim ve hayvansal üretim konularında verilecek olan desteklemeler ile Organik tarım, toprak işlem, toprak analizi ve desteklemeler ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Çiftçilere toplulaştırma, sulama projeleri, tarımsal kaynaklı Nitrat kirliliğine karşı suların korunması, bireysel sulama sistemleri ve Genç Çiftçi Projeleri hakkında bilgilendirme yapılarak, aşılama, küpeleme ve bu aşamalarda karşılaşılabilecek sorunlar anlatıldı.
Devam eden eğitim programları ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin; “Biz öğrenmeye yeniliğe ve kendimizi geliştirmeye açık olmalıyız. Böylece yeni ve modern tarım sistemlerini tanıyarak yapmış olduğumuz üretimden daha kaliteli verim almış oluruz. Tüm Çiftçilerimizin daha kaliteli ürün almalarını sağlamak için eğitim seferberliğimiz devam edecektir ” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …