Ana Sayfa / GÜNDEM / Kömür, Gıda ve Giyecek Yardımlarıyla Binlerce Aile Sevindi.

Kömür, Gıda ve Giyecek Yardımlarıyla Binlerce Aile Sevindi.

Doğubayazıt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfınca 2016 yılının son 6 ayında 15 binin üzerinde aileye 21 milyon 351 bin 580 TL değerinde yardım yapıldı.
        Kaymakam Ulaş Akhan öncülüğünde vakıf kaynakları kullanılarak yapılan yardımlar ilçe genelinde bir çok aileyi sevindirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doğubayazıt  SYDV müdürü Mehmet Arvas, “aile, etğitim, sağlık gıda giyim ve yakacak başta olmak üzere bir çok alanda binlerce ailenin ihtiyacını karşılayan yardımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. ” dedi.
 Kış mevsiminde önceliği kömür, gıda ve giyecek yardımlarına ayırdıklarını vurgulayan Arvas, 2016 yılının son 6 ayında 10 binin üzerinde aileye bu alanlarda yardım yaptıklarını söyledi.
        Vakıf olarak düzenli merkezi yardımlara da önem verdiklerini kaydeden Arvas, “Bu kategori içine giren engelli ve engelli yakını aylığı, yaşlı aylığı, eşi vefat etmiş bayanlar,muhtaç asker ailesi ve muhtaç asker çocuğu, öksüz ve yetimler ile  ŞNT(eğitim, sağlık, gebelik) yardımlarına vakıf olarak 16 milyon TL’nin üzerinde harcama yaptık.” şeklinde konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.