Ana Sayfa / GÜNDEM / KKYDP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KKYDP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Tarıma Dayalı Yatırımlar 11. Etap hibe başvurularının başlamasıyla beraber İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Üretici ve yatırımcıların ilgi gösterdiği toplantıya, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan ENGİN, SERKA temsilcisi Ceren KUGA, TKDK temsilcileri, İl-İlçe Müdürlükleri personelleri ve yatırımcılar toplantıya katıldı.

Toplantı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN' in konuşmasıyla başladı. İl Müdürü ENGİN; programın amacının kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması olduğunu belirtti. Devamında 'gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik yatırımlara yönelik olarak hazırlayacakları hibe başvurularının il ve bakanlık düzeyinde değerlendirilmeleri sonucunda uygun bulunanlar programa alınacak ve hibeye esas proje tutarlarının % 50'si hibe desteği olarak program bütçesinden karşılanacaktır' dedi. 'İlimizde bu güne kadar toplam 20 proje uygulama aşaması tamamlandığını ve bu projelerin toplam tutarlarının 8.894.781 TL olduğu, Bakanlığımız tarafından yaklaşık 4.473.908 TL hibe ödemesi yapıldığını belirtti.

İl Müdürü Kenan ENGİN' in konuşmasından sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yaşar TURAN tarafından katılımcılara program hakkında sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcılarla soru cevap faslına geçilerek toplantı sona erdi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …