KILIÇ MÜJDEYİ VERDİ: AĞRI DAĞI TURİZME AÇILIYOR

KILIÇ MÜJDEYİ VERDİ: AĞRI DAĞI TURİZME AÇILIYOR

ABONE OL
11 Ekim 2021 17:15
KILIÇ MÜJDEYİ VERDİ: AĞRI DAĞI TURİZME AÇILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Kültür Dernekleri Federasyon düzenlemiş olduğu İstanbul Ağrı Tanıtım Günleri Maltepe’de gerçekleşti.
Ağrı kültürünü İstanbulluya yaşatan İstanbul Ağrı Tanıtım Günleri Maltepe Meydan’ında gerçekleşti. Ağrı Kültür Dernekleri Federasyon’un düzenlediği tanıtım günlerinde birçok belediye stantları ile Ağrı’yı yaşattı. Stantlarda Ağrı yöresel yemekleri gelen vatandaşların ilgi odağı oldu. Festivale katılan Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç, festivale katılmaları için davet eden Ağrı Kültür Derneklerine teşekkürlerini sundu.
“BİZ HEDEFİMİZİ BÜYÜK TUTARIZ”
Öncelikle Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan selamlar getirdiğini ve yoğun programdan dolayı katılamadığını söyleyen Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç, “Her gelen kişi Ağrı Belediye Başkanımızı sordu fuarda eksikliği hissedildi. Ağrı tanıtım günleri için burada bulunmaktayız. Ağrı’ya ait kültürümüzden örnekler taşıdık. Kültür derneklerimize Ağrı’yı bu tanıtım günleri ile taşıdıkları için ayrıca çok teşekkür etmek istiyorum. Yöresel yemeklerimiz ve tatlarımızdan Abdigör Köftesi, Halise, dönerimiz ve özellikle Savcı başkanımızın tanıtımında önemli katkısı olan balımızı burada ikramlarda bulunarak insanlarımıza tanıttık. Ayrıca savcı başkanımızın oluşturduğu halı kilim dokuma işini daha ön plana çıkartmak ve kadınlarımızı üretime katmak alanında bir projemiz var. Biz hedefimizi büyük tutarız. Halisemizi dünya markası getirme gibi bir hedefimiz var. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor.
“BU PROJE İLE TÜRKİYE’NİN YÜZÜ DEĞİŞECEK”
Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç cümlelerine şu şekilde devam etti:
“Başkanımız sayesinde Ağrı’nın bir ilke atmanın gururunu yaşıyoruz. Buradan şöyleyim Savcı başkanımızın ülke ekonomisine çok büyük katkısı olacak bir projesi var. Ağrı dağını turizme açmak, Ağrı çevresindeki ilçeler arasında ringli tren yapma ve doğaya zarar vermeden barınma alanları oluşturma gibi projelerimiz var. Ağrı dağına tırmanmanın çok ürkütücü olacağını düşünen insanlar var ama öyle değil. Herkes uygun şekilde Ağrı dağının zirvesine tırmanabileceğini öğrendim. Bu turizmi dünyaya açmak istiyoruz. Bu proje gerçekleşirse Türkiye’nin yüzü değişecek.”

Haber Zeki Erdoğan İstanbul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi