Ana Sayfa / GÜNDEM / Kemal Atmaca’dan Yatırım Müjdesi

Kemal Atmaca’dan Yatırım Müjdesi

Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca  İl başkan yardımcıları Vehap Erincik, Mehmet Sıddık Aldemir, Murat Şam ve Kasım Akbulut İle birlikte gündemlerinde olan bir proje için basınla toplantıda buluştular.

Kemal Atmaca " Kalkınma Bakanlığımız bir proje başlattı, 23 il ve 8 bölgeyi kapsayan bir cazibe merkezi projesi bu, Avrupadaki şehirlere gittiğimizde aralarında hem demokratik açıdan hemde ekonomik açıdan fark yoktur. Göç yaşanmıyor en önemliside bu gibi çünkü Göçü gerektiren bir durum söz konusu değil. Ama bizim doğu ve güney doğuda bu yoğun bir şekilde görülmektedir. En önemlisi buralarda güvenliktir. Sonra göçdür. Göç olduğu için Bu iller arasında 12 buçuk milyon nüfus vardır. Ama en az milli gelir gelen şehirlerde bunlardır. Türkiye standardının çok altındadır. İnsanları eşit seviyede tutabilmek için yapılan bir çalışmadır. İşsizlik il başına 3.9 dur bu bölgede. bu cazibe merkezleri ile birlikte işsizlik düşürülmeye ve farklı çalışma ortamları düşünülmektedir. Ağrının potansiyelleri vardır, bunun başında turizm, termal, seracılık, mermer vardır. Bizim düşündüğümüz iş adamları ile toplantılar yapacağız girişim yapmak isteyen iş adamlarına yer tahsisini biz gerçekleştireceğiz, inşaat bedellerini kamu üstlenecektir. Kamu yararına olan alımlarda devlet malzeme ofisi üstlenecektir. Ancak atıl projelere yer verilmeyecektir. Bu projeler için Atso ile birlikte ilişkili bir düzen oluşturulacak. Bu düzeyde yardımlaşacağız. Yatırım yapanın 1 milyona kadar ihtiyaçlarını yine devlet karşılayacak. Bizim Diyadinde çok büyük yatırımlar yapılabilir. Biz bu projeyle birlikte yatırımcılardan büyük bir rağbet bekliyoruz. Bu süreç şimdiden başlamıştır. Projesi hazır olan herkes başvurabilir ve teşvik alabilir. Bizim dezavantajlarımız belkide bu projeyle birlikte avantaja dönüşebilir.

Atmaca'lardan Büyük Yatırım Geliyor

Kemal atmaca bu projede Ağrı'ya 600 işçi istihdam kapasiteli bir elektronik fabrikası getireceği sözünü verdi. Bizim iş adamlarımızda bir rekabet sorunu var, bu bir handikaptır. bizim bu sorunlarlada uğraşmamız lazım. ağrının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantılara herkesin katılması gerekir. Ağrı'nın doğalgazına gelince 2 gün önce başbakanımız binali yıldırım ile bu meseleyi görüştüm. İhalemizin hazır olduğunu ancak ihaleyi almaya talip çıkmadığını söyledi.

 

dscf2039 dscf2042 dscf2043 dscf2035 dscf2036 dscf2041 dscf2037 dscf2038

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan, Van’da Aşiret liderleri ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Savcı Sayan, Van’da Kadim Aşiretler Federasyonu tarafından düzenlenen 5. yıl münasebeti ile kültür …