Ana Sayfa / GÜNDEM / Kazım Karabekir Mahallesi Helise Günü Etkinliği

Kazım Karabekir Mahallesi Helise Günü Etkinliği

“Helise Günü Etkinlikleri” kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki taziyeevinde Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Işın, halkın istek ve sorunlarını dinledi.
Burada bir konuşma yapan Işın, belediyenin ciddi sorunlarının bulunduğunu belirterek, Ağrı’ya hizmet edeceklerini ifade etti.
Vali Işın, şunları söyledi:
“İşimiz çok fazla. Çok miktarda ham, stabilize ve çökmüş yollar var. Ben şimdi ‘bütün bunları bu sene bitireceğiz’ desem, doğru söylemem. Ama acil olanları yapacağız. İhale sürecini başlattık. 20 bin metre kareyi çamurdan kurtaracağız. O kadar çok problem var. 1927’de il olan bir ilin bugün bu noktada olması rehavetten başka bir şey değil. Hele son 3 yıldır hiç belediyecilik yapılmamış. Hiç, sıfır. Belediye de hiçbir şey yok. Hani belediyeyi devir aldık ya, olmayan bir şey devir aldık. Koyulduk yolla. Kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımız var. Kısa vadede yapacaklarımızı yapıyoruz. İmar planına başladık, şehrin imar planı olmazsa olmaz bir şeydir. Bir kişi için kimlik kartı neyse, şehir için de imar planı o dur. İmar planı çalışmaları devam ediyor. İnşallah 3-4 Ay içerisinde, onun belli bir hukuki süreci var, yazın imar planımız kesinleşecek. Çöp işini de ihaleye veriyorum. Caddelerimizi, sokaklarımızı çöpten kurtaracağız. Devletimiz zengindir, güçlüdür. Bizde gayret göstereceğiz beraber, iyi niyetle hareket edeceğiz.”
Bugüne kadar yapılmamış hizmetleri yapacaklarını bildiren Işın, “Ağrılıları çamurda yürütmemeye bir kere kararlıyız. Hem köylerimizi, hem de şehir merkezini çamurdan kurtaracağız. Buranın çok ciddi problemleri var. Belediyenin çok ciddi problemleri var. Köylerde olmayan problemler Ağrı’da var.” değerlendirmesini yaptı.
Vali Işın, 1,5 yıldır kentte olay yaşanmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Hiçbir melun, zındık, fasık, münafık ve hiçbir fitneci bizi birbirimizden ayıramayacaktır. Ağrı halkında bu iman, bu cesaret, bu samimiyet, bu vatanperverlik olduğu müddetçe hiç kimse Ağrı‘nın huzurunu bozamayacak. İnşallah biz, bizim aramıza fitne sokanlara, huzurumuzu bozanlara, çocuklarımızı elimizden alanlara fırsat vermeyeceğiz. Bunlar Ağrı’nın huzurunu da bozmak istedi biliyorsunuz. Haraç aldılar, adamları dağa götürdüler, sözde mahkemeler kurdular, adamları götürdüler falakalara yatırdılar. Türlü zulümler yaptılar. Siz buna şahitsiniz değil mi? Bunlar hem adamın aracını yaktılar, Hem götürdüler dağda, adamdan 240 bin lira para aldılar. Bunlar alacağını istediği için gidip dağdan, eşkıya, terörist getirdiler, teravih namazına giderken evinin önünde Köroğlu Kaya’yı öldürdüler.”
Türkiye üzerinde büyük oyunların oynandığına işaret eden Vali Işın, “Bugüne kadar PKK kadar Kürtlere zulmeden yeryüzünde hiçbir kimse gelmemiştir. PKK kadar Kürtlere zulmeden, hakaret eden, rencide eden ve aşağılayan hiçbir örgüt, kavim ve kabile gelmemiştir.Devletimiz neredeyse biz orada yer alacağız. Hükümetimiz neredeyse biz onun yanında yer alacağız. Bizim iyiliğimizi kim istiyorsa, biz onun yanında yer alacağız.” diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.