Ana Sayfa / GÜNDEM / Kaymakam Öner’den Engelli çocuklara ziyaret

Kaymakam Öner’den Engelli çocuklara ziyaret

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Olgun ÖNER, Diyadin ilçesinde faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Kaymakam Öner, tek tek sınıfları dolaşarak eğitim gören öğrencilerle yakından ilgilenip öğrenciler hakkında bilgiler aldı. Rehabilitasyon Merkezinin tüm katlarını gezerek bilgiler alan Öner, eşi Gülcihan Öner ile birlikte öğrencilerle  ilgilenip bir süre sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. Diyadin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Müdürü İhsan Koran toplam 183 zihinsel, bedensel, işitme ve öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve yaygın gelişimsel bozukluğu olan öğrencilerin eğitim gördüğünü belirterek Rehabilitasyon Merkezinde yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgileri verdi.

Kaymakam Öner “Bu özel çocuklarımızın topluma dahil edilmesi çok önemli bir görev ve bu özel çocuklarımız açısından da bir haktır. Bugün toplumumuzda sayısal olarak büyük bir çoğunluğa sahip, nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi devletimiz ve hükümetimiz tarafından hiçbir aksamaya mahal vermeden karşılanmaktadır. Allah devletimize zeval vermesin Bize düşen görev ise onların yaşam koşullarını iyileştirip, kolaylaştırmak ve topluma kazandırmaktır.” dedi.

Böyle önemli bir çalışmada bulundukları için Diyadin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin yetkililerine teşekkür etti. Merkezin yetkilileri de bugüne kadar Diyadin’de hiçbir Kaymakamın engellilerle ilgili konuya bu yönde eğilmediğini ve kurumlarını ziyaret etmediğini ifade ederek, Diyadin’de engellilere yönelik farkındalık oluşturma gayretleri ve destekleri için Kaymakam Öner ve eşine teşekkür ettiler.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …