Ana Sayfa / GÜNDEM / Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü Ağrı’da törenlerle kutlandı.

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü Ağrı’da törenlerle kutlandı.

Jandarma İl Komutanlığının tören alanında gerçekleştirilen kutlamada konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel “Jandarma Genel Komutanlığı, milletin, engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu belirten Sel, “Türk Milletinin sonsuz güvenine mazhar olan Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana, günlük yaşamın her anında ülkemizin her noktasında gece, gündüz, soğuk, sıcak, yağmur, çamur demeden halkın hizmetinde olmuştur.” dedi.

Her türlü zor koşullarda teröristle mücadele ettiklerini belirten Sel, şöyle konuştu “Kahramanca canı pahasına her türlü zorlu koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içerisinde, bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Jandarma teşkilatı, onurlu seviyede, emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkiriz.”diye konuştu.

Konuşmanın ardından, il genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim alanlarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Tören sonunda Vali Işın ve Jandarma alay komutanı Albay Coşkun Sel Jandarma teçhizatlarınında bulunduğu sergiyi gezip bilgi aldı.

Programa Vali Musa Işın, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Sacit Sabuncu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, daire amirleri, askeri personel, gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Liderlik Maçının galibi Ağrı 1970 Spor oldu

Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup 12.Hafta karşılaşmasında Mardin Büyükşehir Belediye Spor´u yenen Ağrı 1970 Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir