Ana Sayfa / GÜNDEM / İyi Tarım Uygulamaları Konulu Konferans Verildi

İyi Tarım Uygulamaları Konulu Konferans Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürlüğü personelinin katılımıyla İyi Tarım Uygulamaları konulu eğitim, gerçekleştirildi.

Eğitime Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personeli tarafından verildi. İyi Tarım Uygulamaları yönetmelik ve mevzuatı hakkında Personele sunum yapılarak bilgilendirme yapıldı.

İyi Tarım Uygulamaları hakkında açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan ENGİN; İyi Tarım Uygulamalarının, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti;  “İyi Tarım Uygulamalarının amacı insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek, doğal kaynakları korumayı hedefleyen, izlenebilirlik ve gıda güvenliğini sağlayan üretimin yapılmasıdır. Gerek kaliteli ve verimli bir tarımsal üretim gerekse güvenli gıda tüketimi açısından oldukça önemlidir. İyi tarım uygulamaları ile üreticilerimizin kazancı ve rekabet gücü artacağı gibi tüketicilerin de sağlığı korunmuş olacaktır. İyi Tarım Uygulamaları; Zararlılarla Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yetiştiriciliği tekniklerinin, üretimde birlikte uygulanmasını önermektedir. Üretim sırasında yapılan bütün işlemler çiftçiler tarafından kayıt altına alınarak ürün belgelenir. İzlenebilirlik ve kayıt tutma açısından ürünün belgelenmesi şarttır. İyi Tarım Uygulamaları ile üretilen ürünler tüketicinin daima tercih edeceği güvenilir gıdalardır. Bu eğitime katılan İl Müdürlüğü personelimize iyi tarım uygulamaları konusundan temel bilgiler verilmiştir” dedi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.