Ana Sayfa / GÜNDEM / İl Özel İdaresinin Asfaltını tamamladığı Grup Köy Yolu Hizmete Açıldı

İl Özel İdaresinin Asfaltını tamamladığı Grup Köy Yolu Hizmete Açıldı

İl Özel İdaresinin Asfaltını tamamladığı Grup Köy Yolu Hizmete Açıldı.

İl Özel İdaresi’nin asfaltını tamamladığı Murat, Çakıroba, Özbaşı, Oğlaklı ve Uzunveli grup köy yolunun açılışını Vali Musa Işın yaptı..

15 cm PMT, 8 cm sıcak asfalt dökülen 14 km olan grup köy yolunun açılışına Vali Musa Işın’la birlikte Yardımcısı Sedat İnci, Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Müdürleri ile çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşunun (STK) temsilcisi katıldı..

Köylerimizin yolu karayolları gibi kaliteli.

Grup köy yollarının asfaltının bu yıl biteceğini söyleyen Vali Musa Işın, “İstiyoruz ki köylerimiz hizmetlerle mamur olsun. Çevremizdeki birçok ilin köy yolları henüz sıcak asfalt ile tanışmamış. Ama biz köylerimizin yolları için sıcak asfalt döküyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız iyi hizmet görsün. Yapılan asfaltımızın ömrü 10 yıllık. İl genelinde yapılan asfalt çalışmalarımızdan nüfusumuzun yaklaşık yüzde 45’i istifade edecek. Grup köy yollarımızın bitmesiyle birlikte 630 km asfalt yapımı tamamlanmış olacak” dedi..

Vali Işın, “Sadece yol yapmıyoruz. Köylerimiz için düşündüğümüz önemli projelerimiz var. Köylerimizde gençlerimiz için Gençlik Evleri yapacağız. Gençlerimiz buralarda kaliteli ve iyi zaman geçirecekler. Yine gençlerimiz için 10 köyümüzde halı saha yapacağız. Küçük çocuklarımız için oyun alanları oluşturacağız. Kadınlarımız için Aile Destek Merkezleri yapacağız. Yapacağımız en önemli işlerden bir tanesi ise köy içlerinde oluşan çamurun önlenmesi için yapacağımız parke çalışması. Bunun için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Yine inşaatı süren 55 okulumuz var. Yapımı hızla devam eden Devlet Hastanemizi Kasım ayında bitirmek için yoğun gayretlerimiz sürüyor. Yapılan bütün hizmetlerimize sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı..

İdaremiz güzel bir Ağrı için çalışıyor

Yollardaki asfalt ve iyileştirme çalışmalarının hızla ilerlediğini söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, “Asfaltlama çalışmaları sonucunda yollarımızın kalitesi ve standardı arttırılıyor. Altyapı yatırımlarında ve yürütülen diğer tüm çalışmalarda kamu yararı, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, hizmetin gereği, vatandaş odaklı hizmet anlayışı İdaremizce daima ön planda tutuluyor. İdaremiz, ilimizin sorunlarının çözülmesine yönelik önemli yatırımlar gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu..

 

thumbnail_1 thumbnail_2 thumbnail_3 thumbnail_4

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.