Ana Sayfa / GÜNDEM / İl Özel İdaresi Diyadin’deki Domates Seraları İçin İş Başı Yaptı.

İl Özel İdaresi Diyadin’deki Domates Seraları İçin İş Başı Yaptı.

İl Özel İdaresi Diyadin'deki Domates Seraları İçin İş Başı Yaptı.

Diyadin’de Jeotermal kaynaklı tarıma dayalı organize sanayi bölgesinde yeni domates seraları için İdaremiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sera alanlarının genişletilmesi için 100 dönüm arazi üzerinde çalışmalarını son sürat devam eden İdaremiz, altyapı ve yol yapım hizmetlerini sürdürüyor.

Sera yolu asfaltlanıyor

Yeni seraların bitirilmesi için 24 saat çalışan ekiplerimiz, 1,5 km’lik sera yolunu da asfaltlama çalışmalarına başladı. 100 dönüm arazi üzerinde 25 iş makinesiyle çalışmalarını sürdüren idaremiz, altyapı çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ediyor. Projeyi bölgede yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, bölgeyi sadece ekonomik olarak değil, sosyo-kültürel ve çevresel açıdan da kalkındırmaya çalıştıklarını söyledi

Bölge parlayacak

Toprak kullanılmadan Hindistan cevizi ve ağaç kabuklarından oluşan kokobit ile üretilen Diyadin domateslerinin bölge için büyük bir zenginlik olduğunu ifade eden Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Seralarımız için kurum olarak elimizden geleni yapıyoruz, yaparız. Ağrı için bulunmaz bir nimet olan seralar sadece şehrimizi değil, bölgeyi parlatacak bir proje. Bunun kıymetini bilip, bütün fırsatları değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu. 

1n 1h 1o

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.