Ana Sayfa / GÜNDEM / İl Özel İdaresi 2016-2017 Kış Sezonunda 33 bin Km Yol Açtı

İl Özel İdaresi 2016-2017 Kış Sezonunda 33 bin Km Yol Açtı

İl Özel İdaresi 2016-2017 Kış Sezonunda 33 bin Km Yol Açtı.

2016-2017 kış sezonunda ilimizde kapanan köy yollarını açmak için yoğun bir çalışma sezonu yürüttü. Türkiye’nin en genç ve güçlü araç parkuruna sahip olan Özel İdare kış sezonu boyunca toplamda 33 bin km yol açtı.
Kurumumuz, vatandaşlarımızın güvenilir ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için 18 adet greyder, 9 adet dozer, 15 adet yükleyici, 14 adet CSP, 5 adet kar bıçaklı kamyon, 17 adet servis destek aracı olmak üzere toplam 73 adet iş makinesi ve 87 personel ile 24 saat hizmet verdi.
İdaremiz, hizmet alanı içerisinde yer alan bin 923 yerleşim biriminde toplam 3 bin 275 km yol ağında karla mücadele çalışması yürüttü. Mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 esasına göre çalışarak kırsalda yaşayan hiçbir vatandaşımızı mağdur edilmedi.
‘Karla Mücadele Eylem Planı’ kapsamında hareket eden İdaremiz; hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan köy yollarının açılmasına öncelik verdi.
Özel İdare’nin hizmet sağlamadaki önemine değinen Genel Sekreter Erhan Tenekeci, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Özel İdare muazzam bir çalışma temposu içindeydi. Çok ağır bir kış sezonunu geride bıraktık. Önceden ortaya koyduğumuz Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde gerekli her türlü donanımsal hazırlığı yapmıştık. Kar bizim için bir nimet ve berekettir. Karla mücadele edebilecek gücümüz ve kapasitemiz var. 33 bin km yol açma çalışması gerçekleştirdik. Arkadaşlarımız fedakârca çalıştılar. Hepsini teşekkür ediyorum. Yakın zamanda inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte diğer projelerimiz için kolları sıvayıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.