Ana Sayfa / GÜNDEM / İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Gıda Kontrol Görevlisi Kursu Düzenlendi

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Gıda Kontrol Görevlisi Kursu Düzenlendi

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce 14-18.11.2016 tarihleri arasında Gıda Kontrol Görevlisi kursu düzenlendi. Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen kursa İl ve İlçe Müdürlükleride görevli toplam 19 teknik personel katıldı.

İl Müdürlüğünce toplantı salonunda gerçekleştirilen kursun açılışında konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden "Gıda kontrolörlerinin işini hassasiyetle yapmaları için mevzuatı iyi öğrenmeleri gerektiğini, denetim yapmanın sadece ceza kesmek olmadığını, aynı zamanda eğiterek, öğreterek ve yönlendirerek insanlarımızı bilgilendirmenin, gerekli uyarıları yapmanın önemli olduğundan bahsetti. Ayrıca konuşmasının devamında, eğitime katılan tüm kursiyerlere ilgilerinden dolayı teşekkür edip, yeni görevlerinde başarılar diledi."

Kontrol Görevlisi Kursunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personeli ve İl Müdürlüğü personelince, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu, TCK ilgili maddeleri, ilgili yönetmelikler, prosedürler, ihracat uygulamaları, temel HACCP ve ön gereksinimler, temel HACCP prensipleri ve tetkik, gıda güvenliği bilgi sistemi ve diğer ilgili mevzuat düzenlemeleri anlatıldı.

 Mevzuat kapsamında; kontrol görevlilerimiz Bakanlık adına 5996 sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda resmi kontrolleri yapmaya ve Kanunda öngörülen idari yaptırımları uygulamaya yetkili olacaklardır. 19 personelimizin daha denetim hizmetleri konusunda eğitilmiş olması, ilimizde gıda güvenilirliğinin etkin biçimde sağlanmasına yönelik bir adım olmuştur.

Kurs sonunda katılımcılara Gıda Kontrol Görevlisi Katılım Belgesi verildi. Ayrıca kursa katılan ve katılım belgesi verilen personel için kontrol görevlisi kimlik kartı düzenlenecektir.

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …