Ana Sayfa / GÜNDEM / İKİ ŞEHİR TEK YÜREK KARDEŞLİK BULUŞMALARI

İKİ ŞEHİR TEK YÜREK KARDEŞLİK BULUŞMALARI

Doğubayazıt’ta “İki Şehir Tek Yürek” kardeşlik buluşmaları kapsamında konser ve söyleşi programı düzenlendi. Ahmed-i Hani Meslek Yüksek Okulu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa Doğubayazıtlılar büyük ilgi gösterdi.

   Program, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ile Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan’ın kardeşlik üzerine yaptıkları konuşmalarla başladı. Hiçbir karşılık beklemeden Doğubayazıt halkı için çalıştıklarını vurgulayan Akhan, “Bizim birbirimizden ne farkımız var Allah aşkına. Bakın İnegöl Belediyesi ile aramızda kurduğumuz kardeşlik köprüsü aramızda ayrının gayrının olmadığının en somut örneği” dedi.

   Daha sonra sahneye ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu çıktı. Kendine has üslubuyla izleyenlerin takdirini kazanan Döngeloğlu, kardeşlik üzerine önemli bilgiler verdi. Döngeloğlu, “Yıllarca Lazı’yla, Türkü’yle, Kürdü’yle Çerkezi’yle omuz omuza bu vatanı korumak için şehadete yürümüşüz. Bizim ayrımız gayrımız yok. Böldürtmeyin bu vatanı” diye konuştu.

   Döngeloğlu’nun ardından sahne alan sanatçı Sedat Uçan da seslendirdiği kardeşliği anlatan birbirinden güzel ilahilerle salonda duygu dolu anlar yaşattı.

   Program sonunda Kaymakamımız ve Belediye Başkanvekilimiz Ulaş Akhan ile İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu ile sanatçı Sedat Uçan’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.