Ana Sayfa / GÜNDEM / TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY’dan mesaj var.

TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY’dan mesaj var.

ABDULLAH ATALAY’DAN MESAJ VAR

Tırnaklarıyla kazıya kazıya derler ya öyle bir başarı hikâyesi. Ağrı’nın her karışında ömründen bir parça, ayaklarından bir iz bırakarak. Emek dökerek, çiğnemeden, ezmeden, üstüne basmadan kendini düşünmeden, toplum için, herkes için tel tel beyazlatarak simsiyah saçları, dökerek tane tane. Bir başarı hikayesi ki insan olmanın, insanı sevmenin, insana dair karşılıksız bir sevgiye sahip olabilmenin hikayesi.

DEĞERLİ HEMŞERİMİZ ABDULLAH ATALAY’DAN MESAJ VAR.
Ağrı Dernekleri Federasyonu,  Sancaktepe Ağrılılar derneği, Gaziosmanpaşa Ağrılılar derneği, Taşlıçay Derneği,Kocataş köyü derneği, Ahmedi Hani derneği, Geçitveren Köyü Derneği, Bölükbaşı Köyü Derneği, İncesu köyü Derneği, Dormeli köyü derneği katılımlarıyla, Ankara Kültür Federasyonu, Tuzla, Ataşehir, Sultanbeyli, Silivri, Dilovası, Pendik, Sarıbıyık, Bezirhane derneklerinin de mesaj yollayarak kutlama gönderdikleri koordinasyon ve birliktelik toplantısında TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü değerli bürokratımız Abdullah Atalay da katıldı. Ağrı’ya , Ağrılılara ve kendine dair yaptığı konuşmasında önemli noktalara değinen Atalay samimi açıklamalarda bulundu.
Ev Sahibi olarak hoşgeldiniz konuşması yapan Orhan Baydar ve tek tek söz alan dernek başkanlarının hepsinin ortak ve tek hedeflerinin Ağrı ilimize ve  Ağrılı hemserilerimize hizmet olduğunu ifade ettiler. PAROLAMIZ ” AĞRI ”

DERNEKLERİN ÖNEMİ METROPOLLERDE BELLİ OLUYOR
Atalay’ın en önemli konu olarak nitelendirdiği dernekler hakkında şunları ifade etti;
“Dernekler metropollerde anlam kazanıyor ve olmazsa olmazlar arasında. Ağrı’da kurulan dernek ile metropolde kurulan Ağrılılar Derneği arasında büyük uçurum var. Çünkü Metropollerde birlik ve beraberliğe büyük ihtiyaç duyulmakta ve bunun sağlanması için bir mekanizma gerekmektedir. İşte bu derneklerdir. Derneklerimiz yetersiz, daha çok artmalı mevcut olanlar da daha aktif çalışmalı. Daha çok sosyalleşmeli bir birimize destek olmalıyız. Ben Ağrılıyım. Tam anlamıyla Ağrılı diyebiliriz. Malumunuz Taşlıçaylıyım ancak Eleşkirt’te doğdum. Diyadin’de büyüdüm. Aslen Doğubeyazıt kökenliyiz. Hamur’dan evlendim. Babam Patnosta medrese eğitimi aldı, Tutak ve Eleşkirtte görev yaptı. Ağrıyı karış karış bilirim ve bana bana çok şeyler kattı.

HAKKIMDA ÇIKAN İFTİRALARI SİZLER SAYESİNDE ALTETTİM
Kendisi hakkında çıkan iftiralarla ilgili de konuşan Atalay şunları kaydetti. “Görevim sebebiyle benden çıkar elde etmek isteyen, milletin hakkına girmeyi hedefleyenlere her zaman dur dedim. Hakkımda söylenen her şey iftiradır. Defalarca tekzip kararı almama rağmen her seferinde farklı bir iftira tarzı ile şahsımı hedef alıyorlar. Varsa deliller  gösterin diye çağrıda bulundum ama iftira atmayı meslek edinmiş şahısların,bırakın kullardan utanması Allahtan utanmasa yapmayacağı kötülük yoktur. Bürokratik hayatım ortada. Prıl prıl bir sicilim var. Bu süreçte yaptıkları karalama kampanyasında baktılar ki Abdullah Atalay yalnız değil ardında hemşerileri var, arkadaşları var ve dediklerinin hepsinin iftira olduğuna inanan geniş bir destek kitlesi var karalama kampanyasından vazgeçtiler. Bu bağlamda birlik ve beraberlik önemlidir. Ve hemşehrilerim gururlandırdı beni.
İŞ HAYATIMA AĞRI ŞARTIYLA ADIM ATTIM
İlk işe başlamasıyla ilgili deneyimini anlatan Atalay güzel bir anısını da paylaştı.
“1965 doğumluyum. Üniversiteyi bitirdiğimde sayın Yaşar Eryılmaz  bakandı. Kendisine gittim ve elektrik mühendisiyim iş istiyorum dedim. Kendisi talebimi kabul etti ancak bir şart koştu. Ağrı’ya hizmet vereceksin dedi. Tereddütsüz memnuniyetle kabul ettim. Göreve başladım ve karış karış 11 yıl hizmet verdim.  Her köye, mezraya, yaylaya gittim. Bu benim için onurdur, doğduğum büyüdüğüm beni bugünlere getiren şehrime ne yapsam azdır. “
TEİAŞ’A GÖREVLENDİRİLME
TEİAŞ’DA yürüttüğü görevine dair açıklamalar yapan Atalay “ Sn Enerji Bakanımız vizyonu ile Türkiye’nin enerji geleceğine inanılmaz katkılar yapmaktadır. Bu görevi yapmam hususundaki talimatları benim için;ülkeme hizmet, ve değerli ekibinin bir parçası olmak anlamında bir gururdur. Deneyim, bilgi ve tecrübelerimi iletim sektörüne yansıtmak önceliğim olacaktır. Bu vesile ile bu organizasyona ev sahipliği yapan Ümraniye Dernek Başkanımız Sn. Orhan Baydar ve yönetimine en içten şükranlarımı sunarım”

 

 

 

kaynak ağrıyansam

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.