Ana Sayfa / GÜNDEM / İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tendürek’te sahur yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tendürek’te sahur yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Tendürek Dağı’nda bulunan Çetenli Jandarma Karakolu’nu ziyaret ederek Asker ve güvenlik korucuları ile sahur yaptı.

Özel uçakla Ağrı’daki Ahmedi Hani Havalimanı’na gelen Bakan Soylu’yu, Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca ile diğer ilgililer karşıladı.

Buradan helikopterle Tendürek Dağı’ndaki Çetenli Karakolu’na geçen Soylu, kendisini karşılayan askerlerle teker teker tokalaştı.

Bakan Soylu, Tendürek Dağı bölgesinde, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen güvenlik korucusu Fetullah Aladağ’ın babası Mehmet Aladağ ve kardeşi Adem Aladağ’a başsağlığı dileyerek, “başımız sağ olsun, Allah cennete kavuştursun.” dedi.

Daha sonra asker ve güvenlik korucuları ile sahurda bir araya gelen Soylu, birlikte karavana yedi.

Asker ve güvenlik korucuları ile sohbet eden Soylu, askeri yetkililerden Tendürek Dağı’ndaki terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyonla ilgili bilgi aldı.

Sahura, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, 1. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan ve AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Diyarbakır, Batman, Mardin dahil olmak üzere Güneydoğu’da turist patlaması var. Neden, terörizme biraz darbe vurduk ondan. Millet şehirlerde rahatladı, iş açıyorlar gençlerimiz işe giriyorlar. Bunun hep birlikte devamını sağlayacağımız bir anlayışı ortaya koyacağız” dedi.

Bakan Soylu, Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı’ndaki Çetenli Jandarma Karakolu’nda asker ve güvenlik korucularıyla sahur yaptı.

Eylül ayından itibaren Tendürek’te 60’ın üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Soylu, şöyle konuştu:

“En son yine geçen gün, kora kor denilebilecek, yani burada bize meydan okumaya çalışanlara karşı 780 bin kilometrekarenin her santimetrekaresinde Ay Yıldız’ın egemenliğinin ve hakimiyetinin nasıl olacağını gösterdiğiniz bir mücadele ortaya koydunuz. Bizde anı anına bulunduğumuz yerlerden takip ettik, Allah sizden razı olsun. Aramızdan çok kıymetli arkadaşlarımızı şahadetle öteki dünyaya uğurladık. Biz biliyoruz ki onlar şu anda bizimle beraberdir, sahur soframızın içinde bizimle birlikte bizim dinimiz, inancımız ve kitabımızın ince ayetinde belirttiği gibi ‘siz onları ölü zannedersiniz ama onlar diridirler’ işte onlar bizimle beraberdirler. Ailelerine buradan tekrar sabır niyaz ediyorum, başsağlığı diliyorum, memleketimize başsağlığı diliyorum.

Hem komutanlarımızın dirayeti ve basiretiyle hem bir taraftan teknik kabiliyetlerimizin ortaya koymuş olduğu, gerek hava, ATAK helikopterleri, insansız Hava araçlarımız, arkadaşlarımızın üstün cesareti ve ferasetiyle burada onlara adım attırmadılar. Etrafını çevrelediler, kimini göğüs göğüse mücadeleyle, kimini de biraz önce söylediğim imkanlarla imha etiler.”

Milletin güvenlik güçleri için dua ettiğini dile getiren Soylu, “Buraya gelirken hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem de Sayın Başbakanımızın selamlarını, muhabbetlerini, tebriklerini, geçmiş olsun dileklerini üzerimde önemli bir sorumluluk olarak getirdim. Aileleriniz bilin ki sadece sizin bildiğiniz ve onlardan türediğiniz aileler değildir. Aileniz 80 milyon bu milletin tamamıdır. Türkiye’nin birçok yerini geziyorum, vatandaşımız karşılaştığımızda, sohbet ettiğimizde her namazında dua ettiğini, her adımında dua ettiğini ve Cenab-ı Allah’ın kötülüklerden ve hainlerin ortaya koymuş olduğu bu hain saldırılardan evlatlarımızın her birini korumasını istediklerini dualarında ortaya koyduklarını söylüyorlar. Zaten böyle olmasa yedi düvele karşı bu mücadele bu kadar kuvvetli, cesaretli ve bu kadar da sonuca odaklı olabilmesi mümkün değildir.” diye konuştu.

Tendürek Dağı’na daha önce de geldiğini anımsatan Soylu, askeri, polisi ve korucusuyla burada büyük bir dayanışma içinde terörle mücadele edildiğini söyledi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan müjdeyi verdi ; Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Başkan Sayan müjdeyi verdi, Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da kurulacak …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.