Ana Sayfa / GÜNDEM / Huzur Evi Şairi

Huzur Evi Şairi

Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü huzur evinde kalan ve ‘huzur evi şairi’ olarak bilinen 70 yaşındaki Hatice Güllü Terim, hayatını annesine adayıp hiç evlenmedi.

Yıllarca annesine bakan ve 10 yıl önce Ağrı huzur evine yerleşen Hatice Güllü Terim, şiir yazmayı ihmal etmedi. Annesinden ayrılmamak için evlenmeyen, yüzlerce şiiri bulunan Terim, annesinin ölümünün kendisini şiire daha çok yönelttiğini ifade etti.

İhlas Haber Ajansı muhabirine konuşan Güllü Terim, babasının çiftçi olduğunu belirterek “Annem evde yalnızdı. Anneme yardım etmek için hep ben çabalıyordum. Babam çiftçi olduğu için işi çoktu. Annem sürekli evde yalnız olduğu için ben okulu bırakmak zorunda kaldım. Bir kız kardeşim felçliydi küçük yaşta, ona ben bakıyordum. Babam öldükten sonra annem hastalandı ve ona benim bakmam gerekiyordu. Annemi bırakıp bir yere gidemezdim. Evimiz eskiydi, yıkıldı. Gidecek yerimiz yoktu, ben annemi alarak huzur evine geldim. Annem ile beraber bir odada karşılıklı kalıyorduk. Sonra annem öldü. Şimdi ben buradayım, benim evim yok. Anneme bakmak zorunda olduğum için de evlenmedim” dedi.

Çocukluğundan beri şiiri sevdiğini söyleyen Terim, “Çok şiir yazdım, yüzü geçmiştir. Gerçekten bini de geçmiştir. Bazıları hatırımdan çıktı, yazdıklarımı önemsemedim, kaybettim. Elimde bir şey kalmadı. Sadece hatırımda kalan anneme yazdığım şiirdir” diye konuştu.

Terim, ‘Annenizi özlüyor musunuz?’ sorusu üzerine duygulandı ve annesi için bir şiir daha kaleme aldı. – AĞRI

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …