Ana Sayfa / GÜNDEM / HÜDA PAR, Bayramlaşma programı gerçekleştirildi

HÜDA PAR, Bayramlaşma programı gerçekleştirildi

HÜDA PAR Ağrı milletvekili adayı Gökhan, birinci hedeflerinin Allah’a hizmet olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Ağrı il teşkilatı ve Doğubayazıt ilçe teşkilatı tarafından bayramlaşma programı düzenledi. Programa, Ağrı milletvekili adayları Şaban Gökhan, Burhan Aslan, Doğan Özmen ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan milletvekili adayı Şaban Gökhan, mübarek bir iklimden geçtiklerini ve bunun üzerine bolca tefekkür edilmesi gerektiğini söyledi.

Gökhan, “Kardeşler bu cuma günü 2 bayramı bir arada idrak ettik. Hem mübarek cuma günü ve hemde Ramazan Bayramı olma hasebiyle, 2 bayramı bir arada idrak ettik. Mübarek bir iklimden geçtiğimiz süreçte bunları fırsat olarak değerlendirmemiz gerekir ve bunu hayatın bir bütününe yaymamız lazım.” dedi.

Ölümün sıkça hatırlanması gerektiğini söyleyen Gökhan, “Ölüm bir nasihattir. Sıkça ölümü anmamız lazım. Karşılaşacağımız ölümden ders alan, hesap yapan müminler, Allah’ın izni ile hata yapmazlar. Nihayetinde geçmişte içimizde olup da bugün aramızda olmayan kardeşlerimiz var. Sevdiğimiz bazı insanlar hayatlarını kaybedip aramızdan göçtüler. Bunu düşünelim. Dünya bizi aldatmasın.” diye konuştu.

“Bizim birinci hedefimiz, Allah’a, davasına, dinine hizmettir” diyen Gökhan, son olarak şunları söyledi:“Kardeşler olarak birbirimizi uyarmamız, birbirimizin hamisi olmamız lazım. Birçok fedakarlık bizi bekliyor. Unutmayın ki, fedakârlarının hesabını tutanlar kahraman olamazlar. Bu vesile ile bayramınızı tebrik ediyor, Allah’ın bu bayramı hayırlara vesile kılmasını temenni ediyorum.”

HÜDA PAR Doğubayazıt ilçe teşkilatının Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Doğubayazıt Mehmet Beyazıt Camii (Merkez Camii) avlusunda ikindi namazına müteakip gerçekleşen bayramlaşma programına, HÜDA PAR Ağrı Milletvekili Adayı Cemal Arvas, parti üye ve gönüllüleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan HÜDA PAR Ağrı Milletvekili Adayı Cemal Arvas, bayramların kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmesi bakımından önemli olduğunu söyledi.

Tüm İslam âleminin bayramını tebrik eden Arvas, Müslümanların, İslam coğrafyasındaki sıkıntılardan dolayı Ramazan’ı da, bayramı da buruk bir şekilde geçirdiklerini ifade etti.

Bayramların İslam âlemi içerisindeki olumsuzlukları gidermeye vesile olması temennisinde bulunan Arvas, “Muhterem Müslümanlar, hepinizden Allah razı olsun. Allah-u Teâlâ Ramazan boyunca tuttuğunuz oruçları kıldığınız nafile namazları, yaptığınız hayırları kabul etsin. Bu Ramazan Bayramı ümmete hayırlı kapılar açar inşallah. Ümmetin vahdeti ve kanayan

yaralarımızın durması için vesile olur inşallah. Tekrar bütün ümmetin şehirlerimizin, beldelerimizin, köylerimizin bayramı mübarek olsun, kardeşliğe barışa mutluluğa huzura vesile olur inşallah.” dedi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ölçü ve Tartı Aleti Kullanıcılarının Dikkatine

ÖLÇÜ VE TARTI ALETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat İBİK Ölçü …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.