Ana Sayfa / GÜNDEM / Hakkı Kaman Adaylık Başvurusunu Yaptı

Hakkı Kaman Adaylık Başvurusunu Yaptı

Hakkı Kaman Ak Parti Ağrı Belediye Başkanlığı için Aday Adayı Başvurusunda bulundu.
Kaman İl Başkanlığında İl Başkanı Abbas Aydına evraklarını teslim etti.
Kaman yaptığı açıklamada Bu gün 31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimlerde Ağrı merkez belediye başkanlığı için aday adaylık resmi başvurumuzu yaptık.
Tüm Ağrı’lı hemşehrilerimin destek ve dualarını bekliyorum. Gayret bizden muvaffakiyet Allah’tan. Saygılarımla dedi.

HAKKI KAMAN KİMDİR

1969 Yılında Ağrı merkez Kovancık köyünde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Eleşkirt YİBO tamamladım. 1988 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde mezun oldum. 1992 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde Makine Mühendisi unvanı ile eğitimimi tamamladım.

1992 – 1996 yılları arasında Ağrı’da bazı kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde mesleğimi devam ettirdim. 1996-1997 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Ağrı Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak görev yaptım.1997 yılında Öğretmen olarak Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladım. 1998-2010 yılları arasında Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünde Makine Mühendisi olarak kontrollük görevlerinde bulundum.

Bu süre içerisinde il genelinde yapılan tüm yatırım projelerinde fiilen çalıştım. İhale komisyon üyeliği ve başkanlığı görevlerinin yanında kontrol teşkilatı ve emanet komisyonu görevlerini de yaptım. Birçok Avrupa Birliği Projelerinde görev aldım. 2010-2011 yılları arasında Ağrı İl Özel İdare Genel Sekreterliğinde, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdür vekilliği, Su ve Kanal Hizmetleri Müdür vekilliği, İmar ve Kentsel Müdür vekilliği ile Destek Hizmetleri Müdür vekilliği görevlerinde bulundum. 2011 yılından bu yana Ağrı İl Özel İdare Genel Sekreterliğinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.2011 yılı Milletvekili genel seçimlerinde Ağrı’dan Adalet ve Kalkınma Partisinde Milletvekili aday adayı oldum.

Genel Sekreter yardımcılığı görevim sırasında harcama ve ihale yetkilisi olarak ayrıca görevlendirildim. Yıllarca Ağrı İli genelindeki tüm yatırım ve harcamalarında görev aldım. Kamu görevim boyunca hakkımda yolsuzluk ve usulsüzlük gibi yüz kızartıcı bir durum ile itham dahi edilmedim. Bu kapsamda hakkımda hiçbir şikâyet ya da adli ve idari bir incelemede açılmamıştır. Ayrıca Ağrı Sanatçılar Yazarlar ve Aydınlar Birliği Derneği ile Ağrı Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği Görevlerini Yürütmekteyim. Evli 4 çocuk babasıyım.

28 Şubat sürecinde öğretmen olan eşime başörtüsünden dolayı defalarca idari ceza verildi ve sürgün edildi. Bende iki defa gözaltına alındım, dinimizi yaşamaktan başka bir suç unsuru bulunmadığından serbest bırakıldım. Bu haksızlıkları yaşayan biri olarak AK PARTİ’nin kuruluşunda bu güne kadar partime sahip çıktım her aşamada görev almayı ve hizmet etmeyi vazife bildim.

26 yıllık meslek ve iş hayatımın tamamı Ağrı’da geçti. Yıllardır mahalli idarelerdeki tecrübelerim neticesinde tasarladığım 44 adet projelerimi halka anlatmak, iktidar partinin avantajlarında faydalanarak projelerimi hayata geçirmek ve ilimizi modern bir kent haline getirmek için ADALAET VE KALKINMA PARTİSİNDE aday adayı oldum. 

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Ağrı’da

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve Sivil …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.