Ana Sayfa / GÜNDEM / GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ AĞRI’DA

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ AĞRI’DA

Bir takım incelemelerde bulunmak üzere Ağrı’ya gelen  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Ağrı İl Halk Kütüphanesi yeni hizmet binasının  açılışını yaptı.

Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki İl Halk Kütüphanesi yeni hizmet binası  açılış kurdelesini Bakan Tüfenkci , Ağrı Valisi Musa Işın  ,Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut birlikte kestiler.

Kütüphaneyi gezen Tüfenkci, öğrencilerle sohbet etti. Kitap okuyan öğrencinin yanına giden Tüfenkci, öğrenciye, elindeki kitabı bitirmesi halinde 5 kitap hediye edeceğini söyledi. Öğrenciye iletişim bilgilerini veren Tüfenkci, kitabı bitirdiğinde öğrenciden kendisini aramasını istedi.

Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül veren Tüfenkci’ye  Vali Musa Işın Mem-ü Zin kitabını hediye etti.

Yeni kütüphane hakkında bilgi veren Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut ;

“Kültür ve Kongre Merkezinde 3. kata yerleştirilen İl Halk Kütüphanesi’nin toplam kullanım alanı 1660 metrekaredir. Eski hizmet binamızda aynı anda 180 kişiye oturarak hizmet verirken, yeni hizmet binasındaki kapasitemizi 400 kişiye çıkardık. İdari bölümler dışında, ödünç kitap servisi, çocuk bölümü, gençlik bölümü, engelli bölümü, süreli yayın bölümü, toplu ve bireysel çalışma salonları gibi bölümlerinde olduğunan değinen Bulut ‘’İl Halk Kütüphanemiz de hali hazırda okuyucu hizmetlerine sunulmak üzere 50.000 kitap bulunmaktadır. Okur severleri kütüphaneden yararlanmaya davet ediyorum. Çalışma salonlarımız ise etüt yapmak isteyen kardeşlerimizin hizmetinde olacaktır. Dilediği saate kadar çalıma ortamı sağlama noktasında çalışmamız devam etmektedir. Ayrıca okuyucu hizmetleri için 21 adet Masaüstü ve 5 adet de dizüstü bilgisayarı da öğrencilerin hizmetine sunduk.

Gençlere düşen okumaktır. Bize düşen isen onlara hizmet etmektir’’, dedi

Bakan Tüfenkci daha sonra Kogre merkezi salonunda halkla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısına katıldı.Toplantıda Vali Işın Ağrıda yapılan çalışmaları anlatarak ‘’Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetlerin 12 yıllık bu hükümet döneminde yapıldığını belirterek hakkını teslim etmek gerek’’ dedi.Vali ışın’ın ardından kürsüye gelen Bakan Bülent Tüfenkci de konuşmasına ‘’doğunun en batısı ,batının en doğusu Ağrı’da olmaktan dolayı mutluyum diyerek başladı Tüfenkci;Türkiye farklı renkleriyle büyüyen ve gelişen bir ülkedir Türkiye’yi güzelleştirende bu farklılıklardır.Bu toprakların irfanı bize bir olmayı,sözleri ise can olmayı ,candan olmayı canan olmayı öğütler.Bizi bir arada tutan şuur ve ruh budur.Bizim Kadim geleneğimizde her insanı farklılıklarıyla Allah yaratmıştır bu sebeple severiz kardeş biliriz.

Davası ne olursa olsun özgürleşen Türkiye de hala birileri teröre bulaşıyor terörle uğraşıyorsa buna izin vermeyiz.Devletimiz her türlü tehdidi bertaraf edecek güç ve kabiliyettedir.Terör bir insanlık suçudur ve bizim teröre karşı duruşumuz nettir,dedi.Konuşmanın ardından Kültür ve kongre merkezinden ayrılan  Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet  Ağrı Valiliğini ziyaret etti.Bakan Tüfenkci ardından Onuruna tertip edilen yemeğe katılmak üzere Ağrı İ.ç.ü konuk evine geçti.Konuk evinde yemeğin ardından basına kapalı toplantı gerçekleştirildi.

[metaslider id=3212]

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …