Ana Sayfa / GÜNDEM / Gözlerinin Açılmasını Beklerken, Evinin Elektriği de Kesildi

Gözlerinin Açılmasını Beklerken, Evinin Elektriği de Kesildi

Iğdır’da, geçirdiği Behçet hastalığı nedeniyle görme yeteneğini kaybeden 31 yaşındaki Yıldız Koduz, gözlerinden ameliyat olmak için yardım beklerken, borcu nedeniyle evinin elektriği de kesildi.

Iğdırlı Yıldız Koduz, 12 yaşındayken zorla evlendirilerek Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde yaşamaya başladı. Evliliğinden 2 çocuğu olan Koduz, 14 yıl önce behçet hastalığına yakalandı. Maddi imkansızlık ve ilgisizlik nedeniyle tedavi göremeyen Koduz, genç yaşında gözlerini kaybetti. Gözleri görmeyince eşi tarafından terk edilen Yıldız Koduz, çocuklarını alarak Iğdır’ın Konaklı Mahallesi’nde yaşayan annesi Nesrin Koduz’un yanına yerleşti. Gözlerinin ameliyatla açılmasını için yardım bekleyen Koduz, elektrik borcunu ödeyemeyince bu kez evleri karanlığa gömüldü. Engelli maaşıyla çocuklarının okul masraflarını karşıladığını bu nedenle elektrik borcunun 4 bin 710 TL’ye çıktığını anlatan Yıldız Koduz, şunları söyledi:

“Özel bir hastanede muayene oldum. Burada göz damarlarının etrafının iltihap kaptığını söylediler. Kök hücre ameliyatıyla görme şansım varmış. Devletin verdiği yardımla geçindiğim ve yeşil kartlı olduğum için ameliyat parasının ne kadar olduğunu sormaya bile cesaret edemedim. Çünkü maddi durumum buna el vermiyor. Çok yüksek bir para olduğunu biliyorum. Buradan yetkililere, hayırsever insanlara sesleniyorum; Allah rızası için bana yardım ellerini uzatsın. Tek isteğim 14 yıldır hasret kaldığım iki çocuğumun yüzünü görmek. Kendim görmüyorum yetmezmiş gibi borç nedeniyle ailem de karanlıkta kaldı. Çocuklarım mum ışığında ders çalışıyor. Maddi imkansızlık nedeniyle elektrik borcunu da ödeyemedim.” – Iğdır

DHA

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …