Ana Sayfa / GÜNDEM / Gökçe ” Biz savaşarak hiç toprak kaybetmedik “

Gökçe ” Biz savaşarak hiç toprak kaybetmedik “

Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe demokrasi nöbeti ziyaretlerine devam ediyor. 

Alandaki halka hitap eden Gökçe "Hafızamızı biraz tazeleyelim istiyorum. Bu darbeler nasıl oluyor. Bunun geçmişi İttihat ve Terakki'ye dayanıyor. İkinci Abdülhamid'in devrilmesine kadar gidiyor. Yahudiler, siyonistler İkinci Abdülhamit'e geliyorlar sizin bütün Osmanlı'nın borcunu silelim Yeter ki siz bize Filistin'de bir devlet kurun diyorlar. İkinci Abdülhamit'in cevabı çok manidardır Şehit kanıyla alınan vatan toprağı satılamaz o, topraklar şehit kanıyla alınmıştır. Evet bu topraklar şehit kanıyla alınmıştır. Osmanlı 3 kıtaya hakimdi, 600 yıl hükmetti. Ne zaman ki İngilizler ve bunların kirli işbirlikçileri bir araya geldiler, ülkemize plan ve programlar yaptılar, işte o zaman içerideki hainlerin vermiş olduğu desteklerle Abdulhamid gitti. İşte o zaman Osmanlı bir bir dökülmeye başladı. Bakınız Musul ve Kerkük savaşarak kaybedilmedi masa başında kaybedildi. Oradan askerlerimiz dönerken hüngür hüngür ağlayarak döndüler. Biz savaşarak hiç toprak kaybetmedik. Ne kaybettiysek masa başında kaybettik.

Tarihimize dönüp baktığımızda baktığımızda, darbelerin Abdulhamid döneminde başladığını ve bugüne kadar geldiğini belirten Gökçe, "1960’da darbe oldu, rahmetliMenderes darağacında asıldı. İşte o gün bu millet tokat yiye yiye yorulmuştur. O tarihten sonra 10 yılda bir darbe yapmaya kalktılar. Yine 12 Eylül’de darbe yaptılar milletin başına yine tokatı vurdular. Millet başını yine kaldırmadı. Gelelim 28 Şubat’a, o zamanda post modern darbe yaptılar. Bu ülkede halkın iradesi ile seçilmiş hükümeti devirdiler. Bunlar darbe yaparken, milletin iradesine ipotek koyarken, millete büyük zulümler yaparken, darağacında asarken, işkencelerden geçirirken, hapislere atarken, bu manipülasyonlarla milletin paralarını ceplere indiriyorlardı. Bunlar bir gecede 25 tane bankayı batırdılar. Bu bankalara şirketler kurdular sonra milletin paralarını kurdukları yan şirkete aktarıp başlarına darbeci general koydular. Sonra kamu bankalarının da içini boşalttılar. Milleti fakirleştirdiler, fakr u zaruret içinde bıraktılar. Büyük zulümler yaptılar. Sonra ülke ekmeğe muhtaç oldu. Onlar Amerika'ya gidiyor başkanlarının karşısında önlerini ilikleyip İMF'ye gidip el etek öpüyorlardı. Milletin kendine olan güvenini gasp ettiler. Sonra milletin aklı başına geldi. Bir yiğit çıktı, çıktığı gün 'kefenimi giydim' dedi. Bu yiğit adam Recep Tayyip Erdoğan'dır. Yeter, söz milletindir."

Gezi Olaylarında Gençleri sokağa döktüler. Gençlik eski Türkiye'yi tanımıyordu. Sanal alemci bir gençlik yetiştirmeye çalıştılar. Sosyal medya aracılığıyla bunların aklını çelmeye çalışıyorlardı. Bunlar bertaraf oldu mu ? Bu darbe girişimi çok büyük bir darbe girişimiydi. Amerika Büyükelçisi imparatorluk devrilecek diyordu. O operasyonlarla darbe vurmak istedi. Onu da milletimizin, reisimizin dik duruşuyla bertaraf etti."dedi.

1 3 2

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.