Ana Sayfa / GÜNDEM / Genç Çiftçilere Hayvanları dağıtılmaya başlandı

Genç Çiftçilere Hayvanları dağıtılmaya başlandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla Genç Çiftçi Projesi kapsamında Ağrı’da toplam 287 genç çiftçinin proje başvurusu onaylanarak desteklenmeye hak kazanmıştı.

287 projenin; 213 adedini büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, 30 adet büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık tesis yapımı,28 adedini arıcılık, 9 adedini kanatlı hayvan yetiştiriciliği, 3 adedini meyvecilik, 1 adedini Bağcılık ve 3 adedini ise mantarcılık projeleri oluşturmaktadır.

Yapılan proje kapsamında Et ve Süt Kurumu alanında hayvan dağıtım töreni yapıldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında yayımlanan tebliğ ve uygulama rehberi ile talimatlar doğrultusunda Ağrı Diyadin, Doğubayazıt, Taşlıçay ve Hamur İlçelerinde 76 genç çiftçiye 456 adet Büyük baş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projeleri kapsamında desteklenmeye hak kazanan diğer genç çiftçiler bakanlığın belirleyeceği takvime göre hayvan dağıtımı yapılacak.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.