Ana Sayfa / GÜNDEM / “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” ile ilgili olarak müracaatlar devam etmektedir

“Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” ile ilgili olarak müracaatlar devam etmektedir

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” ile ilgili olarak müracaatlar devam etmektedir.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesini amaçlayan proje için başvurular 12 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecektir.

Alınan bilgilere göre Ağrı ilinde proje için yaklaşık olarak 9 bin civarında genç çiftçinin müracaatta bulunduğu ve bu rakamın son başvuru tarihine kadar yaklaşık olarak 12 bin kişiyi bulacağı tahmin edilmektedir.

Genç Çiftçi projesi ile; kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere otuz bin TL’ye kadar hibe desteği sağlanacağı belirtilmektedir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.