Ana Sayfa / GÜNDEM / Genç Çiftçi Hibe Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Genç Çiftçi Hibe Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca yürütülmekte olan Genç Çiftçi Projesi kapsamında; TİGEM tarafından yurt dışından ithal edilen ve Ülkemize Trabzon Limanından giriş yapacak olan 990 adet büyükbaş hayvanın dağıtımı ve 21 günlük karantinası ile alakalı İl Müdürlüğümüzün toplantı salonunda, Ağrı Merkez ve köylerinde ikamet eden ve hibe almaya hak kazanmış 30 genç çiftçimize bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN yaptığı açıklamada; "Bölgemizin tarım ve hayvancılık bölgesi olduğunu bu nedenle genç çiftçilerimizin özgüven içinde daha azimli olması gerektiğini belirterek, Projenin hayırlı olmasını diledi. Çiftçilerden hayvan dağıtımı esnasında dikkatli olmalarını ayrıca hazırlıklı gelmelerini istedi".

Toplantıda Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yaşar TURAN dağıtılacak hayvanların getirilişi, teslimi ve sonrasında genç çiftçilerin yapması gereken konular hakkında bilgi verdi. Hayvanların karantinası ve hayvan barınaklarının koşulları ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular hakkında Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Mehmet GÖKTEPE çiftçileri bilgilendirdi. Genç Çiftçilerimizin merak ettiği konular hakkında bilgilendirme yapılarak toplantı sonlandırıldı.thumbnail_img_2419 thumbnail_img_2416 thumbnail_img_2411

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması