Ana Sayfa / GÜNDEM / Fevzi Mağal Adım Adım Başkanlığa.

Fevzi Mağal Adım Adım Başkanlığa.

Ağrı’da uzun süredir heyecanla beklenen Sağlık-Sen Devlet hastanesi delege seçimleri bugün sonuçlandı. Ağrı'yı sağlık alanında çok yakından ilgilendiren bu süreç içerisinde sağlık sistemi çerçevesinde yeniliklere açık, oluşan sorunları dinleyerek ve çözüm bularak ortadan kaldıracak bir isme ihtiyaç duyuluyordu.

Özellikle bu süreç içerisinde Ağrı’da görev yapan sağlık personellerinin karşı karşıya kaldıkları birçok sorun ve sıkıntıya karşı kendilerini savunacak, sorun ve sıkıntılarını dinleyerek bu sorunlara kısa süre içerisinde çözüm oluşturabilecek bir sendika başkanının olmaması büyük sorunların oluşmasına neden oluyordu.
Uzun süreden beri Ağrı'da sağlık personellerinin ortak bir kararla istedikleri, daha önce de Sağlık-Sen başkanlığınıda yapmış olan Fevzi Mağal’ın tekrar başkan olması için çaba  sarfediliyordu. Fevzi Mağal’ın daha önce birçok alanda yöneticilik yapmış olma vasfını taşıdığından ve personelle çok iyi diyaloglar kurarak oluşan sorunlara kısa sürede olumlu sonuçlar alabilecek bir yapıya sahip olmasından dolayı Sağlık personelleri tarafından ısrarla adaylığını koyması yönünde teklifler alıyordu.

Kamuoyunda oluşan bu isteğe ve yapılan ısrarlara daha fazla dayanamayan Fevzi Mağal, yeniden Sağlık-Sen Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Şuan ki Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Melik Yakut’la başkanlık seçimi yarışı içerisinde olan Fevzi Mağal’ın bugün Ağrı Devlet Hastanesinde yapılan seçimleri üstünlükle tamamlanmasının ardından  yeni Sağlık-Sen başkanını şimdiden ilan etmiş oldu.

Ağrı Devlet Hastanesinde yapılan oylama sonucunda Mehmet Melik Yakut’a çok büyük bir oy farkı atan Fevzi Mağal’ın önümüzde ki günlerde ilçelerde yapılacak olan seçimlerde de yine büyük oy farkı yakalayarak yeni Sağlık-Sen başkanı olduğunu ilan etmesi bekleniyor.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …